Logowanie Rejestracja
Zapraszamy na spotkanie z prof. Małgorzatą Omilanowską, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, dr inż. arch. Markiem Stępą, pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych oraz dr inż. arch. Anną Orchowską-Smolińską, współautorką wytycznych konserwatorskich odbudowy Dworca Morskiego i adaptacji na Muzeum Emigracji.
Tematem najbliższego spotkania Non-fiction w IKM jest (nie)obecność kobiet w przestrzeni historycznej i polskiej narracji. Rozmówczyniami będą Anna Kowalczyk, dziennikarka, blogerka i autorka książki „Brakująca połowa dziejów” oraz Joanna Kuciel-Frydryszak, dziennikarka i autorka książki „Służące do wszystkiego”. Prowadzenie: Przemysław Czaja. IKM zaprasza 21 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Biuro Rozwoju Gdańska zostało laureatem 56. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania. Nagroda została przyznana za „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska”.
Muzeum Gdańska przygotowało nową ofertę warsztatów plastycznych dla dorosłych gdańszczanek i gdańszczan. Odpłatne, trzygodzinne zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę od początku marca do końca kwietnia 2019 r. z wyłączeniem Wielkiej Soboty.
Obchody okrągłej rocznicy powstania Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni to przede wszystkim premiery spektakli. Na ten rok zapowiadanych jest ich wyjątkowa liczba.
Spektakl „Zaczarowana Królewna", który miał swą premierę na scenie Stara Apteka Teatru Wybrzeże to szalona, epicka historia w znakomitej inscenizacji.
Studentki i studenci II roku Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz grupa społeczna Metropolitanka działająca przy Instytucie Kultury Miejskiej zapraszają 13 lutego o godz. 18.00 na wernisaż prac zrealizowanych w ramach herstorycznego projektu METROPOLITANKA. Wystawę można oglądać w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście do 27 lutego 2019. Wstęp wolny.
W czwartek, 14 lutego 2019 r., w Dworze Artusa, oddziale Muzeum Gdańska, odbędą się walentynkowe prelekcje o magii miłosnej w formie uzupełnienia zwiedzania, albo dwóch wykładów w ramach projektu „Czwartki w Muzeum Gdańska”. Po ich zakończeniu z wieży Ratusza Głównego Miasta dla zakochanych gdańszczanek i gdańszczan zagra carillon. Koncert wykona carillonistka miejska, Monika Kaźmierczak.
Co z karnawałem ma wspólnego królowa Bona? Czy można odtańczyć Odsiecz Wiedeńską? Co to znaczy, że Szwedzi tańczyli polskę?
Justyna Zborowska-Stunża i Grzegorz D. Stunża, rodzice trójki dzieci, zainteresowani edukacją medialną i cyfrową zapraszają na nowy cykl spotkań w IKM. Opowiedzą o tym, jak dzieci i młodzież korzystają z mediów w domu i w szkole. Jak mogliby funkcjonować́ rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowym i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń? Wprowadzające spotkanie dla rodziców dzieci w różnym wieku Dzieci, rodzice, szkoła i media już 12 lutego o godz. 18.00 w IKM. Wstęp wolny.
Druga, może trzecia nad ranem. Nie śpię - rysuję. Dedlajn wisi nad głową. Piję kawę, taką z tych mocniejszych. Która to już?
Z początkiem marca gdański klub Parlament zamieni się w polską stolicę muzyki afrykańskiej. African Beats to nowy cykl, który przyciągnie nad polskie morze podmuch gorącego powietrza znad Czarnego Lądu.
Piosenki z Kabaretu Starszych Panów zachwycają i bawią już czwarte pokolenie słuchaczy.
Skala Richtera może tego nie zmieścić. Dopelord, Spaceslug, Weedpecker, Major Kong, czyli absolutna śmietanka polskiego, a tym samym europejskiego i światowego stonera, doomu i pokrewnych, na jednej scenie.