mobile
REKLAMA

Pierwsza na świecie fabryka cyrkularnych elastomerów otwarta w Gdyni

W Gdyni zainaugurowano pilotażową linię do produkcji cyrkularnych elastomerów termoplastycznych (TPE), które są w 100% wykonane z recyklatów. To pierwszy tego rodzaju zakład na świecie, który wykorzystuje plastik i gumę z recyklingu do tworzenia nowego produktu

Jakub Bielawski
Pierwsza na świecie fabryka cyrkularnych elastomerów otwarta w Gdyni

Rewolucja na skalę światową

Firma Ecopolplast, która stworzyła innowacyjną technologię, zaprezentowała swój produkt podczas uroczystego otwarcia fabryki przy ul. Chwaszczyńskiej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.

- Dla każdego nowoczesnego miasta posiadanie na swoim terenie firm, które realizują ekologiczne projekty w ramach biznesu i prowadzą do działań w ramach gospodarki obiegu zamkniętego, to spełnianie celów strategicznych. Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj tę firmę wspólnie otwierać w Gdyni – życząc powodzenia i trzymając kciuki za jej rozwój – mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Założycielka i CEO firmy Ecopolplast, Katarzyna Pokwicka-Croucher, wyjaśniła, że pomysł na elastomery cyrkularne narodził się z problemu rosnącego zanieczyszczenia plastikiem i gumą. – Jestem z wykształcenia humanistką, ale tak sobie wymyśliłam, że skoro mamy tyle śmieci, to trzeba je jakoś wykorzystać. I udało się – dodała.

Elastomery cyrkularne to uelastyczniony plastik, który można stosować w wielu branżach, np. w motoryzacji, budownictwie czy medycynie. Ponieważ są wykonane z recyklatów, oczyszczają świat i zostają w obiegu zamkniętym.

Firma Ecopolplast ma siedzibę w Gdyni, ponieważ jej założycielka pochodzi z Pomorza i chciała, aby jej fabryka znalazła się w tym regionie. – Fabrykę dzierżawimy, to nie jest nasza fabryka, ale lokalizacja jest idealna. Przy głównej drodze, między wschodem i zachodem Polski, przy porcie i lotnisku – podkreśliła Pokwicka-Croucher.

fot.Gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda