Logowanie Rejestracja
Kobiety, które sprzeciwiają się restrykcyjnej ustawie antyaborcyjnej, zapowiadanej przez PiS, protestowały w niedzielę, 3 kwietnia, w Sopocie. Pod kościołem zgromadzili się również zwolennicy proponowanej ustawy. Nie obyło się bez incydentów.
Aż 63 miliony zł trafią do Gdyni w ramach przedsięwzięcia „Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, uwzględniającej potrzeby rynku pracy". Nasze miasto wyprzedziło w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wszystkie powiaty regionu i otrzymało zielone światło do rozwoju i przekształceń w szkolnictwie zawodowym.
W Gdańsku podczas pierwszego dnia Programu Rodzina 500 plus osobiście wnioski złożyło 1549 osób, drogą elektroniczną 1340, z pomocą asystentów rodzin 440 osób oraz przez opiekunów pieczy zastępczej 100.
Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji Pomorze zaprasza dziś do Sopotu wszystkich lubiących dobrą zabawę i obdarzonych poczuciem humoru mieszkańców Trójmiasta i okolic na pełną energii i radości Paradę Śmiechu czyli WIEC POPARCIA SŁOŃCA NARODU.
Szykują się duże i pozytywne zmiany w Gdyni. W środę 30 marca 2016 roku radni jednomyślnie przyjęli uchwałę określającą obszary w mieście wymagające podjęcia prac rewitalizacyjnych. Teraz czas na przygotowywanie szczegółowych i konkretnych zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji; zaś w kwietniu - pierwsze spotkania konsultacyjne.
Tablica upamiętniająca polskich marynarzy, którzy zginęli podczas II wojny światowej została odsłonięta 26 czerwca 1991 roku na Skwerze Kościuszki. Od tego czasu jest świadkiem najważniejszych świąt i wydarzeń związanych z Marynarką Wojenną. Obecnie, miasto czeka na propozycje artystów-rzeźbiarzy. Projekt miałby upamiętniać w tym miejscu nie tylko marynarzy, ale również utożsamiać związek Polski z morzem. Artyści mają czas na zgłoszenie prac do 4 lipca 2016 roku.
Radni Miasta Gdańska uchwalili na marcowej sesji dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, od jednego odstąpiono, a kolejnych piętnaście będzie procedowanych.
1 kwietnia 2016 r. rozpoczyna się kolejna edycja gdańskiego budżetu obywatelskiego. Kwota przeznaczona na realizację projektów w 2017 roku to 12 500 000 złotych. Przez cały kwiecień gdańszczanie mają szanse zgłaszać swoje propozycje na co i w jaki sposób wydać pieniądze w dzielnicach i całym mieście.
W Polsce wszystkie płazy (w tym żaby i ropuchy) są pod ochroną gatunkową. To jedni z głównych sojuszników człowieka w walce z dokuczliwymi owadami, np. komarami. Gdańsk czynnie chroni płazy, przenosząc je w bezpieczne miejsca.
Ponad sto osób zaangażowanych we wdrażanie i realizację świadczeń Programu Rodzina 500 plus wzięła udział dziś rano odprawie z Prezydentem Miasta Gdańska i kierownictwem MOPR.
Jutro w imieniu władz miasta Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej odbierze uchwałę Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie ustalenia zakresu przedsięwzięcia strategicznego „Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynków pracy”.
Za niecały rok zostanie otwarta kolejna, czwarta filia gdyńskiego żłobka „Niezapominajka". Placówka powstanie przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 (przy ul. Wiczlińskiej 31-33) w dzielnicy Dąbrowa. Dzięki inwestycji dotychczasowa liczba miejsc dla maluchów, w samorządowych żłobkach, zwiększy się z 255 do 307.
Podpisano umowę na dofinansowanie projektu Gdański Szlak Wodociągowy ze środków RPO WP, działanie 11.4. Do końca 2018 r. Gdańsk zyska nową atrakcję przyrodniczą i turystyczną.
Urząd miasta Sopotu zaprasza na konsulatcje społeczne zagospodarowania Parku przy rezydencji Herbstów. Wszyscy mieszkańcy mile widziani!