mobile

Kolejny Moto Safety Day za nami

W sobotę na parkingu przy Polance Redłowskiej odbyła się już 15. edycja Moto Safety Day. Wydarzenia, które promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze, elektromobilność i poszanowanie dla środowiska.

inf. prasowa
Kolejny Moto Safety Day za nami

Tegoroczna edycja Moto Safety Day odbyła się w sobotę, 22 sierpnia na parkingu przy gdyńskiej Polance Redłowskiej. Teren był podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz z elektromobilnością.

W pierwszej strefie zaprezentowano instalowane w samochodach zaawansowane systemy zmniejszające ryzyko wypadku, w tym montaż fotelików dla dzieci. Był również blok poświęcony bezpieczeństwu na przejazdach kolejowo-drogowych.
Uczestnicy imprezy zobaczyli pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych i symulator dachowania.

Strefa poświęcona elektromobilności skupiła uwagę na ekologicznym aspekcie ruchu drogowego. Nowe technologie pozwalają konstruktorom na tworzenie aut przyjaznych środowisku i to właśnie o ich zaletach mogliśmy dowiedzieć się w czasie Moto Safety Day.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotował miasteczko ruchu drogowego: tor z alkogoglami oraz stoisko edukacyjne. Zainteresowani mieli okazję wziąż udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Pomorskiego WOPR.

Gwiazdą wydarzenia był motocykl biorący udział w wyścigu Drag Racing Team 1/4 mile, zbudowany przez Wiśnia Motors. Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy, mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz zyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy.

A wieczorem na scenie zabrzmiały gorące, latynoskie rytmy w wykonaniu Hiszpana Moisesa Bethencourta.

Imprezę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

 

Edukacja w czasie Moto Safety Day

Celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, konieczne jest podejmowanie skutecznych działań edukacyjnych. Do najważniejszych problemów występujących wciąż na polskich drogach należy wysokie zagrożenie pieszych, lekceważenie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego dotyczących między innymi prędkości jazdy, spożywania alkoholu, pierwszeństwa przejazdu, zachowania młodych kierowców oraz bezpieczeństwa dzieci.

Każdy z uczestników ruchu drogowego jest pełnoprawnym jego uczestnikiem, zatem podstawą bezpieczeństwa jest partnerstwo na drodze wpisane w kulturę motoryzacyjną, której trzeba się ciągle uczyć. Nasze drogi wciąż należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. W wypadkach giną codziennie piesi, rowerzyści, motocykliści i kierowcy samochodów.

Namiot z oznakowaniem firmy Lotos na Polance Redłowskiej w czasie Moto Safety Day, fot. Michał Puszczewicz

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda