mobile
REKLAMA

Jak spędzić weekend w Gdyni

W Gdyni trwa wielkie święto muzyki, ale wszak nie samym Open'erem człowiek żyje. Czekają na Was klimatyczne spektakle na Scenie Letniej, koncerty i światowe kino pod chmurką, widowiskowe regaty w ramach Gdynia Sailing Days i wiele innych atrakcji. Wakacje w pełni, w Gdyni nudy nie ma!

Informacja prasowa
Jak spędzić weekend w Gdyni

Lipiec pod znakiem żagli

Prawie miesiąc żeglarskich emocji oraz wydarzeń spod znaku wiatru i wody. Tegoroczna, 25. edycja festiwalu Gdynia Sailing Days zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie potrwa do 21 lipca.
To już 25. edycja imprezy, podczas której będzie można zobaczyć żeglarzy w 15 klasach regatowych, nie zabraknie regat rangi mistrzostw Europy, jak i szeregu imprez towarzyszących i największą wystawą jachtów na wodzie Polboat Yachting Festival na czele.
Co roku stałym punktem programu są regaty rangi mistrzostw świata lub Europy.
O medale w europejskim championacie walczyć będą żeglarze i żeglarki w klasie 29er (1-8 lipca). Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w tegorocznym festiwalu Gdynia Sailing Days. Klasa 29er, znana ze swojej dynamiczności i widowiskowości, gromadzi młodych i utalentowanych zawodników, którzy przygotowują się do rywalizacji na łódkach olimpijskich.
Więcej szczegółów na stronie: www.gdyniasailingdays.org.

Zobacz to, co najlepsze, na Scenie Letniej w Orłowie

28. Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza  6, 7 lipca oraz 7, 8, 9, 10, 11 sierpnia o g. 20.00 na premierowy spektakl „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii Jacka Bały.
Legendarny „Kabaret Starszych Panów” powraca, a wraz z nim nowy spektakl złożony ze znanych i mniej znanych, ale zawsze wybitnych tekstów. Metapsychiczna odsłona Kabaretu to podróż między światami. Po drodze spotkamy całą plejadę ekscentrycznych osobników, paradoksalnych i delikatnych, z wysublimowanym poczuciem humoru, dzięki którym zabrzmią genialne piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego.

7 lipca o g. 12.00 Teatr Miejski zaprasza na RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM pod hasłem: Dbajmy o zdrowie, przyrodę i planetę – razem zmieniajmy świat!
Czytać dla Państwa będą Weronika Nawieśniak i Krzysztof Berendt.
W każdą niedzielę, w czasie trwania Sceny Letniej, o godzinie 12.00, w kawiarni przy Scenie odbywają się „Rodzinne czytanki nad morzem” dedykowane dzieciom (od 5. roku życia) i dorosłym, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnia ciekawie, radośnie i twórczo. Wstęp wolny.

Letnie koncerty

Powracają Letnie Koncerty Muzyki Promenadowej na Kamiennej Górze. 7 lipca o godz. 16.00 w koncercie It's a kind of magic wystąpi Chór Razzle Dazzle.
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza 5.07 o godz. 20.00 na koncert trójmiejskiego zespołu The Paperbags. Pięcioosobowy skład przyjacielsko-rodzinnej formacji zagra swoje autorskie piosenki. Zarówno te znane fanom od lat, jak i zupełnie nowe.

Spacery z Orłowem w tle

Sławomir Kitowski i Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zapraszają na kolejne niedzielne spacery historyczno-przyrodnicze w Orłowie.
7 lipca o godz. 12.00 zbiórka przy Domku Żeromskiego. Trasa: pas nadmorski Orłowa – fenomen krajobrazowy i kulturowy, przyroda, zabytki, historia.
Wstęp wolny.

Kino dzielnicowe #wgdyni

6 lipca zapraszamy na kino dzielnicowe #wgdyni - pokaz filmu pt. „Kos” na Cisowej, wstęp wolny.
Pokaz odbędzie się o godz. 21.30 na boisku "Skórki", ul. Chylońska 237. Na publiczność czekały będą rozkładane krzesełka.
Zwycięzca ostatniego festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Kos” to ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice. Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.
„Kos”, Polska 2023, 1 godz. 58 min, akcja, historyczny, reżyseria: Paweł Maślona

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda