mobile

Festiwal Fotografii w Ramach Sopotu 2017

wystawa indywidualna Tadeusza Rolke

fot.Grzegorz Sosinski
Festiwal Fotografii w Ramach Sopotu 2017

To już trzecia edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu (8-10 września 2017), który powstał z inicjatywy i środków finansowych miasta Sopotu. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tomasz Bergmann, partnerami festiwalu są Państwowa Galeria Sztuki, Sopocka Szkoła Fotografii oraz Akademia Sztuk Pięknych.

Festiwal charakteryzuje dychotomiczna koncepcja, jego podział na dwie części wzajemnie się wykluczające i uzupełniające do całości. W tegorocznej edycji, pierwsza część tworzona była w maju 2017 na sopockich rezydencjach artystycznych, na które organizatorzy zaprosili znanych polskich twórców: Ilonę Szwarc, Zuzę Krajewską, Kubę Dąbrowskiego, Adama Lacha i Rafała Milacha. W gronie zaproszonych, wyróżniającą się osobowością jest prekursor powojennego fotoreportażu, Tadeusz Rolke. Druga część to prezentacja efektów rezydencji w postaci fotografii (8-10 września 2017) na wystawie głównej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w Centrum Sopot poziom +1 i na placu Przyjaciół Sopotu.

Program festiwalu to, obok prezentowanych efektów rezydencji zaproszonych fotografów, monograficzna wystawa Miejsca Rekonstrukcje III Tadeusza Rolke, interakcyjne spotkania z autorami, warsztaty i dyskusje z autorami prac, prezentacja prac Pszemka Dzienisa z Galerii Leica 6×7, zbiorowa wystawa Single Shot z Instytutu Fotografii FORT, wystawa Debuts edycja 2017 pod patronatem doc! photo magazine, Mimochodem wystawa indywidualna Łukasza Gawrońskiego portrecisty wystawiona na Placu Przyjaciół Sopotu , projekty studentów trójmiejskiej Akademii Sztuk Pięknych realizowane pod opieką dr. Wojciecha Wieteski i prace studentów Sopockiej Szkoły Fotografii.

Uwaga!!!  Wystawę zbiorową w PGS i wystawy w Sopot Centrum poziom +1 można oglądać do 24.09.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko