mobile
REKLAMA

Złodzieje kaczek, kabanosów i odzieży zatrzymani. Jedna osoba była poszukiwana, kolejny sprawca miał przy sobie narkotyki

Do policyjnego aresztu trafiła 22-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna, podejrzani o kradzieże sklepowe. Gdańszczanka została zatrzymana chwilę po tym, jak z centrum handlowego ukradła czapkę i szalik warte ponad tysiąc złotych. Okazało się, że 22-latka jest poszukiwana i ma do odbycia karę pół roku pozbawienia wolności. Kilka godzin później dzielnicowi interweniowali wobec gdańszczanina, który z supermarketu ukradł między innymi dwie kaczki, kabanosy i słodycze. Jak się okazało, sprawca wykroczenia oprócz kradzionego towaru miał przy sobie kilka porcji amfetaminy.

informacja prasowa
Złodzieje kaczek, kabanosów i odzieży zatrzymani. Jedna osoba była poszukiwana, kolejny sprawca miał przy sobie narkotyki

W poniedziałek po godzinie 15:00 policjanci z komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów z odzieżą, kobieta ukradła czapkę i szalik. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili, że ujęta przez ochronę 22-latka zabrał z półki towar warty ponad tysiąc, przeszła przez linię kas i chciała wyjść ze sklepu. Kobieta została zatrzymana. Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że gdańszczanka jest poszukiwana i ma od odbycia półroczną karę pozbawienia wolności za kradzieże. 22-latka została przewieziona do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutów, zgodnie z dyspozycją sądu trafi do zakładu karnego na najbliższe 6 miesięcy.  

Kilka godzin później dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie pojechali na interwencję do jednego z supermarketów na Jasieniu. Ze zgłoszenia wynikało, że pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który ukradł ze sklepu artykuły spożywcze. Funkcjonariusze ustalili, że 35-latek z Gdańska zabrał między innymi dwie kaczki, kabanosy oraz owoce i chciał opuścić teren sklepu bez płacenia za ten towar. Za wykroczenie kradzieży 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Ponadto podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli przy gdańszczaninie 6 porcji amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

fot. kmp gdansk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda