mobile

Zaprojektuj pływalnię olimpijską w Gdyni

 50 metrów długości, 25 m. szerokości oraz 2,5 m głębokości. Ponadto ruchome dno, pomost i specjalna konstrukcja pozwalająca na szybką zmianę głębokości – to nie jedyne zalety, które będzie posiadać powstający w Gdyni basen olimpijski. O tym co jeszcze powinno znaleźć się w projekcie mogą wypowiedzieć się również mieszkańcy. Do 10 kwietnia potrwają konsultacje społeczne, które pozwolą stworzyć pływalnię spełniającą oczekiwania wszystkich sportowców amatorów i profesjonalistów.
 

TAGI
Zaprojektuj pływalnię olimpijską w Gdyni

Oprócz sugestii klubów sportowych, szkółek pływackich chcemy zaprosić do wyrażenia opinii na temat projektu pływalni także mieszkańców, którzy by ewentualnie chcieli się z nami spotkać bądź przesłać nam swoje propozycje. Do 10 kwietnia czekamy na wszystkie pomysły i mamy nadzieję, że wspólnie wypracowujemy optymalne rozwiązania. Opinie należy przesyłać na adres: plywalniaolimpijska@gdyniasport.pl do 10 kwietnia. – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Na tę chwilę projekt pierwszej na Pomorzu pływalni olimpijskiej, zakłada stworzenie kompleksu na, który będą się składać: 50 metrowy basen, który w miarę potrzeb będzie można podzielić na dwie 25 metrowe części, posiadający ruchome dno i pomost, które pozwolą na dowolną konfigurację basenu w zależności od prowadzonych w danym momencie zajęć. Dzięki specjalnej konstrukcji w ciągu 15 minut będzie można zmienić głębokość niecki z 2, 5 m do 60 cm, co pozwoli realizować zajęcia dla niemowlaków, aqua aerobic dla seniorów czy też aqua spinning. Ponadto przewidziano również stworzenie 25 metrowego basenu rozgrzewkowego oraz strefę rekreacji dla najmłodszych ze zjeżdżalniami, sztuczną rzeką, masażami, biczami wodnymi oraz brodzikami. Dodatkowo w planach jest również budowa strefy odnowy biologicznej z zespołem saun i gabinetami masaży oraz rehabilitacji. W kompleksie znajdzie się również punkt gastronomiczny z widokiem na basen oraz sklep sportowy, zaplecze administracyjne, magazynowe i szatnie a także Punktu Informacji, w którym każdy będzie mógł uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty sportowej Gdyni.

Tydzień temu złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisanie naszej inwestycji na listę do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To jest pierwszy krok do tego aby otrzymać dofinansowanie. Jeśli Ministerstwo rozpatrzy wniosek pozytywnie, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o dofinansowanie, co mam nadzieję, nastąpi na początku przyszłego roku - dodaje Marek Łucyk.

Przypomnijmy, że miasto o planach budowy pływalni olimpijskiej poinformowało w grudniu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Od tego czasu trwają intensywne prace mające na celu pozyskanie funduszy na realizację inwestycji. Jest to istotne, gdyż najbliżej zlokalizowane pływalnie 50 metrowe znajdują się dopiero w Olsztynie i Poznaniu. Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy obiektu to 70 milionów złotych. Budowa rozpocznie się wraz z otrzymaniem dofinansowania i trwać będzie 3 lata.

Więcej na temat konsultacji i projektu pływalni znajduje się na stronie internetowej: http://gdyniasport.pl/aktualnosci/zaprojektuj-plywalnie-olimpijska/

Źrodło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda