XXX Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej - pierwszy recital jutro
W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej rozpoczyna się jubileuszowe, trzydzieste Lato Teatralne. Spektakl André Ochodlo „Pięć miłości” rozpocznie letni sezon 6 lipca. Przez całe lato na widzowie sopockiej letniej sceny teatralnej zobaczą m.in. występy Katarzyny Żak, Ewy Błaszczyk, Magdy Umer czy Hanny Banaszak. Tradycyjnie w repertuarze jest również konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” na interpretację piosenek patronki Teatru czy Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską
Andre Ochodlo: 60-lecie urodzin, 35 lat na scenie, 30 Lato Teatralne
W jubileuszowym recitalu „Pięć miłości” André Ochodlo, który obchodzi sześćdziesiąte urodziny, jednocześnie świętując trzydzieści pięć lat występów na scenie i trzydzieste Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej usłyszymy wybrane pieśni z kolekcji Yiddishland, którą tworzył we współpracy z Adamem Żuchowskim. Do swojego jubileuszu Ochodlo zaprosił na nowo reaktywowany zespół TrioMania z Piotrem Manią (fortepian), Adamem Żuchowskim (kontrabas) i Luisem Mora Matusem (perkusja). Recital „Pięć miłości” oglądać można na scenie Teatru Atelier od 6 do 10 lipca br.
Banaszak, Błaszczyk, Umer, Żak, Urbaniak, Sikora...
Tego lata w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej spotkamy na scenie także Mikę Urbaniak („Tribute to the Beatles”), Magdę Umer z zespołem („Wciąż się na coś czeka”), duet Szwaj & Brzostowski („Tribute to Wodecki, Zaucha, Krawczyk”). Piosenki Ewy Demarczyk śpiewać będzie Natalia Sikora, a z recitalami na sopockiej scenie pojawią się również Hanna Banaszak i Ewa Błaszczyk („Pozwól mi spróbować jeszcze raz”), a także Katarzyna Żak, która zaśpiewa piosenki Osieckiej i Młynarskiego.
Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską
Tradycyjnie, już po raz 18. w teatrze na sopockiej plaży odbędą się Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, które rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 1 sierpnia. W ramach Spotkań będzie można uczestniczyć w warsztatach jidiszkajt i języka hebrajskiego, poznać bliżej taniec izraelski i oczywiście posłuchać muzyki żydowskiej. Wystąpią m.in. Roman Britschgi Quartet, André Ochodlo & The Klezmer Company, a także Olga Avigail, która zaprezentuje żydowskie pieśni Ukrainy.
Pamiętajmy o Osieckiej
Konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej w Teatrze Atelier jej imienia rozpocznie się 7 i potrwa do 13 sierpnia. 10 uczestników „Pamiętajmy o Osieckiej” wykona po dwie wybrane przez siebie piosenki z repertuaru poetki. Będzie to kolejny krok w stronę jesiennych finałowych koncertów w Warszawie, nierzadko pierwszy poważny kontakt młodych wykonawców z publicznością i profesjonalnym akompaniamentem muzycznym.
Premiera spektaklu jazzowego
W Teatrze Atelier będziemy również świadkami premiery spektaklu muzycznego z librettem Michała Zabłockiego i muzyką Kuby Stankiewicza o Bonie Sforzy z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Poemat jazzowy „Bona Sforza D'Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa” to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej, który na scenie zaprezentuje trzyosobowy zespół jazzowy pod kierownictwem Kuby Stankiewicza. Spektakl „Bona” grany będzie w dniach 2-6 sierpnia.
Tuwim dla dorosłych
Lato Teatralne zakończy się z końcem sierpnia przedstawieniem „Tuwim dla dorosłych” w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Spektakl jest pełnym dowcipu i swady portretem Juliana Tuwima, polskiego poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości i polityki. Spektakl jest przesycony klimatem witalizmu, radości życia, dowcipu i… odrobiny melancholii. Znalazły się w nim teksty satyryczne, liryczne, a wszystko przetykane fragmentami wierszy i prozy Juliana Tuwima. Przedstawienie „Tuwim dla dorosłych” oglądać można w dniach 24-28 sierpnia br.
Pełny program, repertuar, a także bilety na stronie Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
fot.UMS