Weź udział w grze miejskiej w Gdyni!
W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się architektoniczno-matematyczna gra miejska "Gdynia się liczy". Jeśli jesteś pasjonatem historii i radzisz sobie z matematyką – to impreza stworzona właśnie dla ciebie!
Mimo, że Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, nie brakuje w niej zabytków. Można znaleźć tutaj m.in. budynek biurowy, halę targową czy dworzec kolejowy. W tym roku modernistyczny układ urbanistyczny Śródmieścia Gdyni, który składa się z ok. 450 budynków, uznany został za Pomnik Historii. Podczas organizowanej gry miejskiej będzie można zapoznać się z najwybitniejszymi zabytkami, które kryją się w tym mieście.
Uczestnicy gry miejskiej będą mieli trzy godziny na przejście wyznaczonej trasy i uporanie się z postawionymi im zadaniami. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza dotrze do mety z jak największą liczbą rozwiązanych zagadek.
Gra przeznaczona jest dla osób w wieku od 12 do 15 lat. Start o godzinie 10:00 przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni. Każda drużyna na początku otrzymuje mapę z oznaczonymi obiektami oraz koperty z zadaniami matematycznymi. Do wyznaczonych miejsc trzeba dotrzeć w określonej na mapie kolejności.
- Miejsc do odwiedzenia będzie siedem. Zdradzę, że będzie to m.in. Dworzec Główny PKP oraz budynek sądu. Do każdego obiektu, do którego dotrą uczestnicy, przypisane będzie zadanie matematyczne - tłumaczy Aleksandra Golecka-Mazur z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. - Trzeba będzie się wykazać pomysłowością. Każda zagadka ma oczywiście jedno rozwiązanie, ale można do niego dojść różnymi drogami.
Udział w grze można zgłaszać do 10 czerwca, do godz. 23.59 pod adresem: ipalasz@gwo.pl. Zespoły mogą liczyć maksymalnie pięć osób, w każdym musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba pełnoletnia.
Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia każdego z uczestników i PESEL (te dane są potrzebne do ubezpieczenia uczestników gry) oraz datę urodzenia, telefon kontaktowy i adres e-mail opiekuna zespołu.
Akcja ma na celu popularyzowanie wiedzy o modernistycznej architekturze miasta, połączone z promowaniem matematyki – bez której żadna budowla by nie powstała.