mobile

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oddział covidowy zamknięty, łóżka jeszcze zostają

Oddział stworzony w UCK na potrzeby leczenia pacjentów chorych na koronawirusa został zamknięty pod koniec maja, po wypisaniu ostatniego pacjenta. Chorzy na Covid-19 w Gdańsku będą kierowani obecnie przede wszystkim do szpitala zakaźnego - Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.   

Informacja prasowa
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oddział covidowy zamknięty, łóżka jeszcze zostają

Wczoraj o godzinie 15.00 wypisaliśmy z oddziału COVID ostatniego pacjenta. Od tego momentu oddział jest zamknięty. Ja osobiście od 31 maja wracam do pracy "od podstaw" na pneumonologię. Proszę w moim imieniu przekazać podziękowania wszystkim, którzy bez przymusu i z zaangażowaniem pracowali na rzecz chorych z COVID

- taki wpis profesora Krzysztofa Kuziemskiego, który w ostatnich miesiącach koordynował pracę oddziałów COVID w UCK, znalazł się na Facebooku gdańskiego szpitala.

- To jest bardzo dobra wiadomość - mówi Sylwia Mierzewska z biura prasowego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. - We wtorek 25 maja ostatni pacjent opuścił szpital i oddział dla chorych na koronawirusa, dla nas oznacza to zamknięcie oddziału, który około siedmiu miesięcy temu został stworzony dla chorych na Covid-19. Do pracy na nim zaangażowany był personel z innych oddziałów, teraz pracownicy mogą wrócić na swoje stanowiska. 

- Najwięcej łóżek “covidowych”  mieliśmy w szpitalu od 2 do 29 kwietnia 2021 roku, łącznie 159 - przypomina Aleksandra Staszkiewicz, kierownik Działu Rozliczeń Medycznych UCK. - W tym 35 łóżek pierwszego poziomu zabezpieczenia - tak zwanych buforowych dla pacjentów z podejrzeniem Covid-19, 90 łóżek drugiego poziomu zabezpieczenia - dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19. 

Kolejnych 14 łóżek to były łóżka respiratorowe dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, 20 łóżek - na trzecim poziomie zabezpieczenia, tzw. poziom specjalistyczny dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19 (18 łóżek dla Kliniki Neonatologii i Położnictwa) oraz Trombektomii Udarowej (1 łóżko) i Kliniki Hematologii i Transplantologii (1 łóżko).

W szpitalu nie ma już oddziałów dla chorych na Covid-19, ale zostały łóżka dla pacjentów z innymi schorzeniami chorych na koronawirusa, na przykład jedyne na Pomorzu łóżka dla kobiet w ciąży z potwierdzonym zakażeniem Covid-19, czy dla osób z udarem chorych na koronawirusa. 

Na dziś to 43 łóżka dla pacjentów w tym:

  • 15 łóżek pierwszego poziomu zabezpieczenia (łóżka respiratorowe dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19, dla pacjentów z podejrzeniem Covid-19), od 1 czerwca liczba ta będzie zredukowana do pięciu. 
  • 8 łóżek trzeciego poziomu zabezpieczenia (łóżka respiratorowe dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19)
  • 20 łóżek trzeciego poziomu zabezpieczenia dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19 (łóżka dla Kliniki Neonatologii i Połóżnictwa (18) oraz Trombektomii Udarowej (1) i Kliniki Hematologii i Transplantologii (1)

Fot. Sylwia Mierzejwska/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda