mobile
REKLAMA

W Gdańsku powstanie kolejne rondo

Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Lawendowe Wzgórze zostanie przebudowane. Miasto planuje, aby w tym miejscu powstało rondo. Pierwsze prace rozpoczną się w najbliższy piątek

Redakcja
W Gdańsku powstanie kolejne rondo

Skrzyżowanie ulic Jabłoniowej i Lawendowe Wzgórze to jedno z newralgicznych punktów na komunikacyjnej mapie Jasienia. Ze względu na duże natężenie ruchu na ul. Jabłoniowej wyjazd z Lawendowego Wzgórza bywa utrudniony, co prowadzi do tworzenia się w tym miejscu zatorów drogowych i zwiększa ryzyko kolizji. Poprawę sytuacji przyniesie zmiana formy skrzyżowania i wyznaczenie tam ronda. Będzie wymagało to zmiany istniejącej geometrii jezdni, wybudowania wyspy centralnej i przebudowy przylegających chodników. Dodatkowo na dojazdach do skrzyżowania wykonane zostaną dwie wyspy kanalizujące ruch.

Realizacja prac związana jest ze zmianami w organizacji ruchu, które wprowadzane będą etapami. W pierwszym zachowana zostanie przejezdność ul. Jabłoniowej w obu kierunkach z wykorzystaniem obecnych pasów do skrętu. Zamknięty zostanie natomiast wjazd/wyjazd z ul. Lawendowe Wzgórze na ul. Jabłoniową. Objazd poprowadzony będzie z wykorzystaniem ulic Jabłoniowej, al. Adamowicza i Lawendowe Wzgórze.

W drugim etapie robót obejmującym wykonanie wysp kanalizujących ruch, przebudowę chodnika oraz prace wykończeniowe otwarty zostanie wyjazd z ul. Lawendowe Wzgórze na ul. Jabłoniową, a skrzyżowanie będzie funkcjonować docelowo już jako rondo.

 

fot. UMG/ za:gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda