mobile
REKLAMA

Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. W programie słuchowiska oraz spacery tematyczne.

Skąd nazwa Żabi Kruk? Jaką magię kryła chusta z trzema węzłami? Czego uczy do dziś „Przypowieść o złocie”? Odkryj krok po kroku legendy Gdańska podczas organizowanych przez Gdańską Galerię Miejską spacerów, warsztatów plastycznych i słuchowisk dla całej rodziny. Udział jest nieodpłatny, liczba miejsc na wydarzenia ograniczona - obowiązują zapisy. 

informacja prasowa
Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. W programie słuchowiska oraz spacery tematyczne.

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na autorskie spacery z przewodnikiem Łukaszem Darskim, warsztaty edukacyjne z artystką Olą Fronc i słuchowiska czytane przez aktorkę Teatru Wybrzeże Annę Kociarz, przybliżające trzy legendy gdańskie. Wydarzenia Almanachu Legend Gdańskich powstały na podstawie „Legendy Gdańskie baśnie, podania i przypowieści” Jerzego Sampa.

 - Do każdej z trzech legend przygotowałem autorską trasę - opowiada przewodnik Łukasz Darski. -Podczas spaceru, 30 listopada, związanego z Chustą z trzema węzłami odwiedzimy newralgiczne punkty dawnego portu Gdańskiego. Poznamy miejsca rozładunku i załadunku, przechowywania i ważenia towarów przybyłych droga wodną. Uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej nazywała się Brama Zielona i skąd wzięła się jej nazwa -opowiada i dodaje - na pozostałe spacery zapraszam 23 listopada i 7 grudnia. 

Dlaczego legendy? Nie dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a tuż obok w uliczkach, budynkach i zakątkach Gdańska działy się rzeczy niezwykłe. Legendy gdańskie kryją ziarno prawdy, w każdej z nich pojawiają się autentyczne postaci, konkretne miejsca, istniejące do dziś budowle. Jesienną porą dołączcie do odkrywania zapomnianych miejsc, historii i magii Gdańska.

- Każda legenda to także warsztat dla całej rodziny - mówi artystka Ola Fronc. - Podczas pierwszego o Żabach i kruku spróbujemy wcielić się w ptaka i popatrzeć na świat jego oczami. Wspólnie wyruszymy w wyobrażony, plastyczny lot nad miastem. Co widział kołując nad Żabim Bajorem? Co podziwiał lecąc nad Gdańskiem i mechowskimi grotami? - i dodaje - Pozostałe warsztaty są równie magicznie, zapraszam na wszystkie zajęcia z cyklu. 

Oprócz spacerów i warsztatów przygotowano słuchowiska z udziałem aktorki Teatru Wybrzeże Anny Kociarz, które będą dostępne na platformach Soundcloud, Youtube i Spotify na profilach Gdańskiej Galerii Miejskiej. 

Legenda Żaby i Kruk

  • 21 listopada premiera słuchowiska o godz.18.00.
  • 23 listopada (środa) o godz. 17.00 spacer z Łukaszem Darskim - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 11 i 25.11, warsztaty dla całej rodziny Dzielny Kruk Wojtek z Olą Fronc, w godzinach 17.00-19.00 - obowiązują zapisy.

Legenda Chusta z trzema węzłami

  • 28 listopada premiera słuchowiska o godz. 18.00.
  • 30 listopada (środa) spacer z Łukaszem Darskim o godz. 17.00. Start: Żuraw od strony Motławy - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 1 i 2 grudnia warsztaty dla całej rodziny Potężny wiatr z Olą Fronc w godzinach 17.00-19.00  - obowiązują zapisy.

Legenda Przypowieść o złocie

  • 5 grudnia  premiera słuchowiska o godz. 18.00.
  • 7 grudnia (środa), spacer z Łukaszem Darskim o godz. 17.00. Start: Wejście główne do Bazyliki NMP - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 8 i 9 grudnia warsztaty dla całej rodziny Natchniony malarz z Olą Fronc - obowiązują zapisy.

Zapisać się można na portalu Evenea. Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska w ramach programu Edukacja dla Kultury Gdańsk.

fot. media.gdansk.pl 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda