mobile

Sztuka rozmawiania

Amerykańscy naukowcy odkryli, że wyrażanie własnego zdania znacząco podnosi poziom endorfin - hormonów szczęścia. Czy jednak umiemy rozmawiać?

Informacja prasowa/Konsulat Kultury
TAGI
Sztuka rozmawiania

Z szacunkiem dla adwersarza, w sposób przemyślany i ciekawy przedstawiać swój punkt widzenia?
Udział - czynny lub bierny w naszych warsztatach może sprawić, że nasze przyszłe rozmowy przy świątecznym stole staną się interesującymi dyskusjami, w których otworzymy się na zdanie drugiej strony. Poznamy różnicę między opiniami a faktami, przełamiemy bariery przed wypowiadaniem się na forum publicznym, a wszystko to na palące społecznie i interesujące tematy.
Możesz wystąpić w naszych warsztatach w roli Życiowego Eksperta - jeśli uważasz, że to właśnie Ty masz na ten temat sporo do powiedzenia. Ekspertem może stać się każdy - matka trójki dzieci, rencista, działacz sportowy, artysta, osoba z niepełnosprawnością, uczennica gimnazjum, przedsiębiorca…
Napisz kilka słów o sobie z zaznaczeniem, w której dyskusji chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć jako Życiowy Ekspert. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: sztukarozmawiania@gmail.com do 27.07.

Rozkład jazdy:
12:00 - “Wakacje jako prawo człowieka. Czy umiemy mieć wolne?”
14:00 - “Kultura: oznaka statusu czy treść życia? Czego potrzebujemy od kultury?”
16:00 - “Kultura czy stadion, czyli na co wydamy nasze podatki?”

Prowadzącymi i moderatorami będą:
Natalia Fiedorczuk-Cieślak - pisarka, kompozytorka i animatorka kultury. Laureatka Paszportu Polityki 2016 w dziedzinie literatury za powieść “Jak pokochać centra handlowe”. W tym roku ukazała się jej najnowsza powieść “Ulga”. Felietonistka i publicystka magazynu “Pismo”, portalu Dwutygodnik, Gazety Stołecznej. Ma doświadczenie w pracy z instytucjami kultury i społecznościami lokalnymi. Prowadzi kursy twórczego pisania i działa jako animator spoleczny w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Mieszka w Sopocie. Prywatnie żona i matka dwójki przedszkolaków.

dr Piotr Stankiewicz - ukończył astronomię, doktorat uzyskał na Wydziale Filozofii UW. Pisarz, publicysta i bloger (myślnikstankiewicza.pl). Autor “Sztuki życia według stoików” oraz wydanych w tym roku “21 polskich grzechów głównych”. Prowadzi warsztaty filozoficzne, ucząc wnikliwej dyskusji mieszkańców podwarszawskiej Podkowy Leśnej. Felietonista “Przekroju”. Prywatnie - biega, pisze oraz jest zaangażowanym partnerem Oli i ojcem małej Natalii.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda