Sukces, korpo i równowaga
Jak odnieść sukces w małym i dużym biznesie i co wspólnego mają z tym innowacyjność i edukacja? Dowiedz się podczas majowego networkingu trójmiejskich środowisk kreatywno-przedsiębiorczych. Na Coffitivity #12 w nowej odsłonie organizatorzy zapraszają 11 maja do Młodego Byrona i Dworku Sierakowskich w Sopocie.
Coffitivity to spotkania dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie. Majowe Coffitivity #12 odbędzie się pod hasłem: Jak odnieść sukces i ocalić kreatywnego ducha w (korpo)biznesie? Cykl organizuje trójmiejskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.
Dlaczego warto?
Sukces – niezależnie czy w korporacji czy startupie – wymaga czasu, poświęceń i ciężkiej pracy. Korporacja to na pozór struktury, procedury i odpowiedzialność, podczas gdy startup kojarzy się z nieszablonowym podejściem i organizacyjną spontanicznością. Biorąc pod uwagę zdolność reagowania na zmieniające się warunki biznesowe, duże firmy to jednak przewidywalność i stabilizacja, małe – większe ryzyko.
Czy mimo różnicy w skali działań, istnieją sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki, które można stosować w tak odmiennych biznesowo środowiskach? Czy możliwe jest zachowanie startupowego entuzjazmu i kreatywnego ducha w korporacji? Co jest ważniejsze: dopracowany produkt i intuicja, czy analizy rynkowe?
Na majowym Coffitivity, gość specjalny – Marek Trojanowicz, współtwórca m.in. InteliWISE S.A. i Professor Why – opowie o różnicach realiów biznesowych w korpo i startupie i podzieli się historią branżowego sukcesu. Zdradzi czy, w kraju, w którym edukacja z założenia jest bezpłatna, warto inwestować w projekty edukacyjne i jak je realizować, żeby na siebie zarabiały.
Program spotkania:
18:00 Coffitivity #12 intro
18:15 Marek Trojanowicz o sukcesie, równowadze i duchu kreatywności w (korpo)biznesie
od 19:00 Networking
Gość specjalny:
Marek Trojanowicz – informatyk magister inżynier z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami ITC, specjalizując się w sztucznej inteligencji i przetwarzaniu obrazów, pozostaje prekursorem w zakresie wprowadzania pionierskich rozwiązań w edukacji na rynku multimedialnym i internetowym w Polsce. Współtworzył sukcesy m.in. Wirtualnego Doradcy notowanej na giełdzie spółki InteliWISE S.A. i innowacyjnego programu edukacyjnego Professor Why nagrodzonego Creative Business Cup w 2014. Współpracował z Romanem Kluską, Bogusławem Wołoszańskim, Mirosławem Hermaszewskim i Tonym Halikiem. W wolnych chwilach skończył kurs pilotażu szybowców i interesuje się historią polskiego lotnictwa.
Kiedy: 11 maja 2016 r. (środa), godz. 18:00
Gdzie: Młody Byron w Dworku Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot
Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #12 należy zarejestrować się na: http://coffitivity12.evenea.pl/
Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku: https://web.facebook.com/events/1597092640617566/
Organizatorzy jak zawsze zapewniają inspirację i networkingową atmosferę przy dobrej kawie i małym „co nieco”. Tym razem, blisko rok po pierwszej wizycie, ponownie zapraszają do kameralnych wnętrz Młodego Byrona i Dworku Sierakowskich w Sopocie. Warto pamiętać o wizytówkach – wśród uczestników zostanie rozlosowana niespodzianka.
O Coffitivity:
Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.
facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” (SWP) to organizacja pozarządowa non-profit, która 1995 roku aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorczości, realizując projekty dla starterów, osób rozpoczynających działalność gospodarczą, mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. SWP podpowiada m.in. jak założyć firmę i co zrobić, by prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozkwit firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów i marketingu. Usługi Stowarzyszenia są finansowane przez UE, dzięki czemu są dostępne dla każdego. SWP zaprasza do swoich biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.
swp.gda.pl | facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc