mobile

Stop przemocy domowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina o dostępnym w Gdańsku wsparciu, dla osób doświadczających agresji od bliskich. Niezależnie od wieku, nikt nie ma prawa stosować przemocy i krzywdzić drugiego człowieka. Osoby dotknięte takim zachowaniem mogą zadzwonić pod numer tel. 797 909 112 lub napisać na adres e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl, aby otrzymać adekwatną pomoc

Informacja prasowa
Stop przemocy domowej

Od początku roku do końca lipca specjalistki i specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku udzielili różnych form wsparcia łącznie 114 mieszkankom i mieszkańcom, którzy doznali zachowań agresywnych od bliskich. Potrzebujący byli w różnym wieku. Przemoc jest problemem społecznym, który może dotknąć każdego. Dlatego gdański MOPR prowadzi kampanię pomocową, informacyjną i profilaktyczną pt. „Dom bez przemocy”. Jej adresatami są osoby doznające zachowań agresywnych od bliskich oraz świadkowie takich sytuacji.

Specjalistki i specjaliści OIK oferują pomoc także uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy przebywającym w mieście, którzy doświadczają tego społecznego problemuDzwoniąc pod numer tel.: +48 508 293 279 (czynny pon. – sob., w godz. 8.00 – 20.00) otrzymają wsparcie w języku ukraińskim. „Dom bez przemocy” wpisuje się w kampanię społeczną „Gdańsk Miastem Równości”. 

Bezpieczeństwo w życiowym aspekcie

Specjalistki i specjaliści OIK MOPR informują o dostępnej, co ważne, bezpłatnej ofercie pomocy w mieście. W razie konieczności, adekwatnie do sytuacji potrzebującego człowieka udzielają mu interwencyjnego, wielowymiarowego wsparcia. W razie konieczności kierują osobę doświadczającą agresji od bliskich do instytucji i do organizacji pozarządowych, które m.in. nieodpłatnie świadczą pomoc psychologiczną oraz prawną, prowadzą terapię. W razie zagrożenia życia, zdrowia, bezpieczeństwa OIK MOPR zapewnia m.in. schronienie w hostelu interwencyjnym, wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne.

OIK koordynuje także działania Miejskiego Systemu Interwencji Kryzysowej m.in. w zakresie wsparcia osób doznających przemocy domowej. Dzięki interdyscyplinarnym działaniom MSIK, można zwiększyć skuteczność udzielanej pomocy w tym zakresie. System tworzy 30 podmiotów (instytucje miejskie, organizacje pozarządowe), które współpracują w sytuacjach wymagających natychmiastowych działań m.in. w obszarze interwencji i profilaktyki. Chodzi przede wszystkim o wsparcie w zakresie szeroko rozumianej pomocy psychologicznej i socjalno-bytowej, dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda