SLOT Art Festival
SLOT Art Festival, SLOT Rzeszów, SLOT Poznań ....To i my mamy swój SLOT! Już po raz piąty Gdynia organizuje pomorską odsłonę tego niesamowitego, cieszącego się dużą popularnością festiwalu kulturalnego. W Parku Rady Europy, 8 września, będzie można osobiście doświadczyć wyjątkowej atmosfery SLOTu.
SLOT Pomorze został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego. Program spleciony jest w całość w 6 obszarach: Plenerowe Warsztaty Artystyczne (tworzenie i wymiana myśli), Strefa audiowizualna i SLOT Kino, Strefa 12k #znajdzdobro, Cafe Przystań - chillout i spotkania, Panel dyskusyjny „Sztuka Życia” i Koncert.
Warsztaty
To przestrzeń twórczej wymiany. Każdego roku festiwal współtworzy grupa trójmiejskich artystów i kreatywnych twórców, którzy chcę dzielić się swoją pasją i inspirować swoimi wartościami. Przybliżą oni uczestnikom zagadnienia nieszablonowego podejścia do twórczości i nauki, czy najogólniej rzecz biorąc - sztuki. Wśród warsztatów znajdą się takie tematy jak wspólne malowanie murala, naturalne kosmetyki, śpiew, żywa biblioteka/human library czy myślografia.
Strefa audiowizualna | SlotKino
Po raz pierwszy w tym roku powstaje Strefa Audiowizualna, do której zapraszamy nastolatków zainteresowanych światem współczesnych mediów i filmu. W Strefie będzie można poczuć się jak prawdziwy redaktor czy operator kamery w polowym studio filmowym. Młodzież zainteresowaną tym co można zrobić ze swoim telefonem zapraszamy na praktyczne zajęcia z fotografii i montażu Video na własnym telefonie. W Strefie odbędą się także warsztaty aktorskie prowadzone przez reżysera gdyńskiego teatru Komedii Valldal oraz wykład Globalnie uwiedzeni czyli dlaczego współczesne seriale są takie dobre.
W Strefie Audiowizualnej nie zabraknie pokazów filmowych. Swoje filmy będą prezentować twórcy z Gdyńskej Szkoły Filmowej (m.in. film „Ostatnie widzenie” prezentowane na Festiwalu w Cannes), a także gdyńscy licealiści i gimnazjaliści czy absolwenci, studiujący obecnie w łódzkiej szkole filmowej.
Strefa 12k #znajdzdobro
W 2018 roku Strefa 12 kamieni # ZNAJDŹDOBRO po raz drugi zagości na festiwalu Slot Pomorze. Chrześcijański lifestyle – tak w skrócie można określić to, czym żyjemy i czym chcemy zarażać innych. Wierzymy, że przesłanie Biblii jest uniwersalne, a my mamy wielką zajawkę i przywilej, by przekazać je we współczesny dla XXI wieku sposób. Bez wielkich frazesów, a życiem – po prostu. A jeśli przy okazji możemy obalić kilka stereotypów w myśleniu o Bogu, to tym większa frajda dla nas. Strefa 12 kamieni #ZNAJDŹDOBRO to zaproszenie dla każdego - punkt wyjścia i pomost w szukaniu wspólnej perspektywy.
Cafe Przystań - chillout | spotkania
Tu można się zatrzymać. Wypić kawę, porozmawiać i posłuchać. A będzie czego, bo pojawią się takie tematy jak „5 języków miłości” czy „Syberia, Kazachstan i Kirgistan – podróż stylem dowolnym”. W Cafe Przystań znajdzie się też kącik dla malucha.
Panel dyskusyjny
Związany jest z corocznym hasłem „Sztuka życia”. Ta dewiza przyświeca organizatorom programu i postanowili poświęcić jej odrębny obszar. Ta strefa przyciągnie wszystkich ciekawych świata, poszukujących autorytetów i inspiracji do działania. Wspólnie chcemy szukać harmonii i interesować się drugim człowiekiem. Najważniejsza będzie po prostu rozmowa. Coś co sprawia, że obcy, pozornie dalecy ludzie, nagle stają się bliscy. W tym roku gośćmi specjalnymi będą m.in. kapitan Krzysztof Baranowski, socjolog Michał Włodarczyk, prezes Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom Ewa Liegman, Przemysław Staroń, specjalista w zakresie współpracy z młodzieżą, dorosłymi i seniorami.
Koncert
Dzieła Wybrane - znają się od zawsze, ale dopiero zaczynają wspólnie występować. Grają muzykę autorską, w swoich utworach stawiają na słowa i ich znaczenie, a dźwiękami odzwierciedlają ich sens. Jak sami mówią "muzyka, którą tworzymy ma gatunek nieznany”.
Konsternacja - Zespół powstał w wyniku wielkich marzeń 4 kumpli, którzy czerpią z grania niesamowitą przyjemność. Podczas swojej krótkiej, jak dotąd działalności udało się supportować znaną grupę LemOn podczas WOŚP w 2017 roku.
Festiwal ma być przede wszystkim okazją do zatrzymania się w ciągłym biegu, w którym wszyscy, chcąc nie chcąc, uczestniczymy oraz do wymiany myśli i doświadczeń. To miejsce zarówno dla tych już zakochanych „w dużym slocie”, jak i dla tych, którzy mają to jeszcze przed sobą.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, portal Kultura Dostępna oraz telewizja TBN Polska.