mobile

Są wolne miejsca w Centrum Opieki Wytchnieniowej

W Gdańskim Centrum Opieki Wytchnieniowej są jeszcze wolne miejsca. Placówka działa od września ubiegłego roku. I jak informuje gdański magistrat do tej pory przebywało tam 170 podopiecznych. Oprócz specjalistycznej opieki COP organizuje również szkolenia dla opiekunów,.

oprac. NKK
Są wolne miejsca w Centrum Opieki Wytchnieniowej

Centrum Opieki Wytchnieniowej to miejsce, dzięki któremu osoby na co dzień zajmujące się swoimi chorymi bliskimi mogą odpocząć. COP jest placówką przeznaczoną dla cięzko chorych osób dorosłych i nieuleczalnie chorych dzieci. Z bezpłatnej pomocy placówki można korzystać raz do roku przez dwa tygodnie.

Celem placówki jest odciążenie chociaż na chwilę osób, które na co dzień zajmują się cieżko chorymi bliskimi. Chory, który trafia pod opiekę COP jest zaopiekowany. Otrzymuje pomoc pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa.

Ciekawostką jest to, że placówka w pracy z podopiecznymi wykorzystują m.in. jedyną na pomorzu Fokę Paro. Jest to robot przypominający fokę grenlandzką - PARO jest wyposażona w dwa procesory, trzy mikrofony, dwanaście dotykowych czujników, które pokrywają miękką sierść, ma też czułe na dotyk wąsy i delikatny system silników i siłowników, które cicho poruszają kończynami i ciałem. Foka PARO reaguje (i bardzo lubi!) na głaskanie, ponadto porusza ogonem oraz otwiera i zamyka oczy. Uwielbia się przytulać, poszukuje kontaktu wzrokowego, zapamiętuje twarze oraz imiona. Foka doskonale sprawdza się w terapii osób z chorobą Alzheimera lub chorobami otępiennymi. Przynosi ulgę oraz uczy relacji z drugą osobą – piszą przedstawiciele COP w swoich mediach społecznościowych.

Jak skorzystać z pomocy COP?

Na stronie www.opiekawytchnieniowa.pl należy wejść w rejestrację i wypełnić podane tam dokumenty. Następnie należy je wysłać mailowo na adres: centrum@opiekawytchnieniowa.pl bądć pocztą tradycyjną a adres: 80-208 Gdańsk, ul. Kopernika 17C lub dostarcz osobiście do COW.

 

fot UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda