mobile
REKLAMA

Rower zajęty przez pszczoły

Pewnej kobiecie nie było do śmiechu, gdy wróciła na parking dla rowerów i okazało się, że jej jednoślad jest już zajęty. Pojazd upatrzył sobie rój pszczół i owady ani myślały go opuścić. Na miejsce zostały wezwane służby i pszczelarz.

Informacja prasowa
Rower zajęty przez pszczoły

Rój liczył kilkadziesiąt tysięcy osobników. Pszczoły jako miejsce do odpoczynku upatrzyły sobie jeden z rowerów nieopodal galerii handlowej oraz przystanków autobusowych przy ul. Wały Jagiellońskie. Teren wokół roweru został wygrodzony, ponieważ w pobliżu przechadzały się tłumy przechodniów. Wokół też zbierali się zaciekawieni gapie. Funkcjonariusze obawiali się, że pszczoły mogą zrobić się agresywne i kogoś użądlić.

Po kilkunastu minutach przyjechał pszczelarz. Właścicielka roweru musiała uzbroić się w cierpliwość, gdyż zebranie roju zajęło mężczyźnie kilka godzin. Zadania nie ułatwiała deszczowa pogoda oraz miejsce, w którym znajdowały się pszczoły. Ostatecznie kilka minut po 16:00 kobieta odzyskała swój jednoślad i mogła odjechać.

dwa ule z pszczołami

 

Jak informuje pszczelarz owady są już w ulu i przyzwyczajają się do nowego domu. Po kilkudniowej rekonwalescencji będą mogły wrócić do zbierania pyłku. W tym roku miodu prawdopodobnie jeszcze nie będzie, ale w przyszłym roku już na pewno.

fot. strazmiejska.gda.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda