mobile

Rada Miasta Sopotu ma nowego przewodniczącego

Z funkcji przewodniczącego Rady Miasta zrezygnował Wieczesław Augustyniak, który radnym jest od 1990 r., czyli trzy dekady. Funkcję przewodniczącego sopockiej Rady Miasta pełnił, z krótką przerwą, od 1998 r. Głosami radnych nowym przewodniczącym wybrany został Piotr Bagiński, dotychczasowy wiceprzewodniczący. To jego siódma kadencja w sopockiej Radzie Miasta. 

Informacja prasowa
Rada Miasta Sopotu ma nowego przewodniczącego

Wieczesław Augustyniak od wielu lat bardzo aktywnie działał na rzecz pomocy osobom biednym, chorym, wykluczonym, mieszkającym w trudnych warunkach lokalowych. Był jednym z inicjatorów budowy przez miasto domu pomocy społecznej, budowy domu dla niepełnosprawnych intelektualnie dorosłych „Nasz Przyjazny Dom” czy planów budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.   

– Obejmując funkcję przewodniczącego przedstawiłem koleżankom i kolegom z koalicji moje plany na obecną kadencję. Zamierzałem w połowie kadencji zrezygnować z funkcji przewodniczącego rady miasta i być tylko doradcą nowego przewodniczącego – skomentował ustępujący przewodniczący.

Wieczesław Augustyniak został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Medalem Pro Memoria, Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Były przewodniczący Rady Miasta Sopotu od kilku lat jest na emeryturze.   

Funkcję przewodniczącego objął Piotr Bagiński, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady. To jego szósta kadencja w sopockiej Radzie Miasta. W ostatnich wyborach startował z listy Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego. Jest nauczycielem, pedagogiem i trenerem z 30 letnim stażem. Założył i przez wiele lat był prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego 7 Sopot.   

Nowy przewodniczący rozpoczął swoje przemówienie po wyborze od podziękowań skierowanych do poprzednika za wsparcie, życzliwą pomoc i radę. Następnie zwrócił się do Rady Miasta:

– Od roku mierzymy się z negatywnymi skutkami COVID-19. We wszystkich obszarach życia czekają nas decyzje, które mają na celu poprawę komfortu naszego życia w zakresie zdrowia, edukacji, kultury, sportu, inwestycji. W tej szczególnej sytuacji musimy pamiętać o tych najsłabszych – osobach z niepełnosprawnościami, samotnych, tych co utracili pracę, rodzinach z różnymi problemami, opiekunach osób przewlekle chorych. To nie tylko powinność, to obowiązek. 

Pierwsza cześć sesji Rady Miasta poświęcona zmianie przewodniczącego odbyła się w byłej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych. Była pełna wzruszeń, wspomnień i dobrych życzeń skierowanych do Wieczesława Augustyniaka w formie filmu.

Fot. sopot.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda