mobile

Przystanek SKM Gdańsk Stocznia nieczynny

Od niedzieli- 21 listopada do soboty- 27 listopada przystanek SKM Gdańsk Stocznia nie będzie działał. PKP SKM Trójmiasto wymieni w tym czasie schody łączące peron z kładką nad przystankiem, a na odcinku Gdańsk Politechnika - Gdańsk Główny w pojazdach ZTM będą honorowane bilety obowiązujące w pociągach SKM I POLREGIO.

Anna Zuzanna Grażka
Przystanek SKM Gdańsk Stocznia nieczynny

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście planuje modernizację przystanku Gdańsk Stocznia w latach 2022/23. Spółka nie chce czekać i już w tym momencie postanowiła wymienić schody łączące peron z kładką, z której prowadzi droga na przystanek. Na nieszczęście pasażerów PKP schody te to jedyna droga na peron, co skutkuje koniecznością wyłączenie przystanku SKM Gdańsk Stocznia z użytkowania.

“Od niedzieli 21 listopada (od północy) do soboty 27 listopada (do 23:59) w autobusach i tramwajach na odcinkach Dworzec Główny – al. Zwycięstwa – Opera Bałtycka oraz Dworzec Główny – Jana z Kolna – Kliniczna (w obu kierunkach) honorowane będą bilety SKM Trójmiasto ważne na trasie Gdańsk Politechnika – Gdańsk Główny – Gdańsk Politechnika”  - podaje ZTM w Gdańsku.

Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki wydłużeniu nowej konstrukcji z 11 do 12,8 m (o ok. 2 m) nowe schody będą zdecydowanie mniej strome. Wkrótce, bo po 27 listopada pasażerowie będą mieli okazje wypróbować bardziej komfortowe, a zarazem bezpieczniejsze schody. Nowa konstrukcja, tak samo jak stara - wykonana zostanie ze stali. Stare drewniane stopnie zastąpią nowe wykonane z blachy ryflowanej (z antypoślizgową fakturą), z dodatkowym pokryciem epoksydową warstwą antypoślizgową.

Fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda