mobile

Poznaj Bałtyk z akwarystami

Poświęć jeden z wakacyjnych dni, aby bezpłatnie wziąć udział w warsztatach z akwarystami! Już w najbliższy wtorek rusza cykl spotkań „Bałtyk Naturalnie”, dzięki któremu można z bliska poznać mieszkańców podwodnej części wybrzeża. To nowy projekt, który Akwarium Gdyńskie realizuje przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dostępne są też płatne warsztaty dla większych grup.

Informacja prasowa/ gdynia.pl
Poznaj Bałtyk z akwarystami

Akwarium Gdyńskie w środku lata zaprasza na plażę i do portu jachtowego, żeby przybliżyć chętnym to, co dzieje się w Bałtyku. Ruszyły zapisy dla uczestników warsztatów z cyklu „Bałtyk Naturalnie” - to nowy, wspierany ze środków WFOŚiGW w Gdańsku projekt, który ma zwiększyć świadomość ekologiczną i zbudować poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.
 

Sprawdź, co żyje w Bałtyku


„Co ciekawego, rozwijającego i z nutka dobrej zabawy, może robić rodzina lub grup zorganizowanych #wGdyni podczas wakacji?” - pyta retorycznie na Facebooku Akwarium Gdyńskie. Ciekawych odkryć nie powinno brakować, a letnia sceneria gdyńskiej plaży pozwoli dosłownie poczuć klimat Bałtyku. Warsztaty to propozycja nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o morskich głębinach i organizmach, które żyją w naszym najbliższym otoczeniu.

W warsztatach „Bałtyk Naturalnie” może wziąć udział każdy, kto ma co najmniej 10 lat (zarówno mieszkańcy regionu, jak i turyści), a do wyboru czeka łącznie łącznie 8 terminów zajęć, które będą prowadzone w kameralnych, 15-osobowych grupach. Jak skorzystać z tej możliwości? Wystarczy wcześniej zapisać się na podany przez Akwarium adres e-mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl. Pod tym samym adresem można też zadawać pytania dotyczące organizacji zajęć.

Pierwsze z warsztatów odbędą się już w najbliższy wtorek, 19 lipca o godzinie 10:00 na plaży w Gdyni. Kolejne terminy to 22 lipca (piątek), 27 lipca (środa), 9 sierpnia (wtorek), 12 sierpnia (piątek), 17 sierpnia (środa), 23 sierpnia (wtorek) oraz 26 sierpnia (piątek).
 

Kompleksowo o ochronie środowiska


Jak wyjaśnia Akwarium Gdyńskie, każde spotkanie na plaży będzie złożone z trzech bloków tematycznych. Pierwszy dotyczy charakterystyki środowiska i bioróżnorodności gatunkowej. Uczestnicy samodzielnie pobiorą próby bentosowe z piaszczystego i kamienistego dna, będą też oznaczać ślady organizmów morskich na plaży – chociażby muszli małży czy pióra ptaków wodnych.

Drugi blok to m.in. omówienie skutków antropopresji na środowisko morskie. To napływ biogenów (eutrofizacja), tworzyw sztucznych (w tym mikroplastiku) oraz degradacja różnorodności biologicznej i zasobów mórz.

Trzeci element warsztatów to już analiza codziennego życia oraz wspólne wypracowanie zmian, które mogą poprawić stan wód. Uczestnicy skorzystają też ze specjalnego „Przewodnika Badacza Morskiego” - kursoksiążki, która pomoże utrwalić wiedzę.
 

Opcja dla grup


Z pokładów wiedzy o tym, co dzieje się w Bałtyku będą mogły też skorzystać zorganizowane grupy. Dla nich „Bałyk Naturalnie” to zajęcia terenowe w gdyńskim porcie jachtowym, gdzie będzie można nauczyć się m.in. poławiania i rozpoznawania żywych krewetek.

Grupy same wybiorą pasujący im termin do końca sierpnia, w dni powszednie od 8:30 do 14:00. Z tej opcji mogą skorzystać np. rodziny, a wymóg to skończone 2 klasy szkoły podstawowej. Koszt jednych zajęć to 135 złotych za grupę (maksymalnie 15 osób).

Zapisy na zajęcia grupowe są dostępne pod tym samym adresem e-mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl.

fotAkwarium Gdyńskie / facebook.com/akwariumgdynskie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda