mobile
REKLAMA

Poszukiwani mężczyźni trafili za kratki

W ostatnich dniach sopoccy policjanci i pełniący służbę na terenie kurortu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali pięciu mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Mundurowi odnaleźli też zaginioną 17-latkę, która uciekła z placówki wychowawczej.

informacja prasowa
Poszukiwani mężczyźni trafili za kratki

W ostatnim czasie kryminalni, policjanci prewencji z sopockiej komendy, a także pełniący służbę na terenie Sopotu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 31-46 lat, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj w ręce kryminalnych wpadł 34-latek z woj. dolnośląskiego. Zgodnie z zarządzeniem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku był on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego na okres 40 dni jako osoba tymczasowo aresztowana. 10 stycznia na terenie Gdańska kryminalni zatrzymali poszukiwanego 46-latka z Sopotu. Za mężczyzną został wystawiony list gończy i zgodnie z wyrokiem sądu najbliższe 182 dni spędzi on w areszcie. Tego samego dnia w godzinach wieczornych patrol prewencji zatrzymał w mieszkaniu w Sopocie poszukiwanego 34-latka. Na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Sopocie ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Poszukiwani mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy miejskiej, skąd przewieziono ich do aresztu śledczego, by tam odbyć zasądzone wobec nich kary.

 

W miniony weekend funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku będąc na ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie podjęli interwencję wobec 31-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że mężczyznę poszukują policjanci z Kartuz w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego celem odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności. W weekend w ręce policjantów wpadł też 41-latek z woj. zachodniopomorskiego. Mężczyznę poszukiwali kryminalni z Białogardu, a zgodnie z wystawionym za nim listem gończym oraz na podstawie zarządzenia sądu miał on do odbycia karę 28 dni pozbawienia wolności. Podobnie jak poprzednia trójka mężczyzn, 31-latek i 41-latek trafili za kratki.

 

W weekend patrolujący ulice Sopotu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odnaleźli także zaginioną osobę. 7 stycznia na ul. Dworcowej podczas legitymowania 17-latki z Gdańska ustalili oni w systemach policyjnych, że nastolatka uciekła z placówki wychowawczej i jest poszukiwana jako zaginiona. Funkcjonariusze doprowadzili 17-latkę do placówki i przekazali ją wychowawcy.

Fot. kmp sopot 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda