mobile

Polski kontenerowiec rusza w rejs

Dziś w porcie w Gdyni rozpoczął się załadunek ważącego ponad 2000 ton portowego urządzenia załadowczego zwanego Shiploader’em. Konstrukcja urządzenia została wykonana przez Zamet Industry S.A. w ramach kontraktu zawartego w lutym zeszłego roku z ThyssenKrupp Industrial Solutions AG (Niemcy). Po załadunku wszystkich elementów Shiploader’a na morski barko-ponton, zostanie on przetransportowany do miejsca docelowej pracy w porcie Narwik w Norwegii. 

Polski kontenerowiec rusza w rejs

Shiploader ma 150 metrów długości, 10 metrów szerokości i 50 metrów wysokości. Maszyna będzie w stanie załadować w ciągu godziny około 11 000 ton tego rudy żelaza.

Kontrakt na wykonanie Shiploader’a jest realizacją strategii rozwoju Grupy Zamet Industry, która zakłada między innymi dążenie do umocnienia pozycji Grupy na rynku offshore poprzez rozwijanie współpracy i zwiększanie kompleksowości usług z dotychczasowymi partnerami, a także rozszerzenie współpracy z nowymi podmiotami z branży. Zamet Industry S.A. realizuje strategię poprzez działania akwizycyjne, których przykładem jest nabycie w 2014 r. zorganizowanej części przedsiębiorstwa „Mostostal-Chojnice” oraz dzięki rozwojowi organicznemu spółki. 

Opiewający na sumę 5,7 mln EUR kontrakt zawarty przez notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych polską spółkę Zamet Industry S.A. z Thyssenkrupp Industrial Solutions AG obejmował wykonanie oraz zmontowanie Shiploader’a. Konstrukcja urządzenia została wytworzona w zakładzie „Mostostal-Chojnice”, natomiast z uwagi na jego gabaryty, montaż i scalenie wszystkich elementów, a także próby ruchowe bez materiału przeładowywanego, miały miejsce na terenach portowych w Gdyni. Produkcja konstrukcji Shiploader’a została wykonana w oparciu o dokumentację projektową dostarczoną przez Thyssenkrupp Industrial Solutions BU Resource Technologies OU Mining-Rohrbach. Ostatecznym odbiorcą urządzenia jest firma LKAB, dla której,w całorocznym porcie w Narwiku, Shiploader będzie wykonywał operacje przeładunku rudy żelaza, pochodzącej z kopalni w szwedzkiej Kirunie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda