Pobita gimnazjalistka - co dalej? Już za chwilę video czat
Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się konferencja poświęcona sprawie pobicia nastolatki z gdańskiej szkoły. O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce, za sprawą filmiku zamieszczonego w internecie. Zewsząd napływały różne informacje, które na bieżąco publikowano w krajowych media. Co tak naprawdę zaszło? Jakie wnioski płyną ze zdarzenia?
Wydarzenie wstrząsnęło całą Polską – gimnazjalistki pobiły dotkliwie koleżankę ze szkoły na oczach innych uczniów. Nikt z tłumu przed długi czas nie zareagował i próbował powstrzymać agresywnych nastolatek.
Sprawa de facto dotyczy dwóch szkół: na Chełmie, gdzie przypadkowo przechodząca obok grupa uczniów w ogóle nie zareagowała na widok bitej koleżanki, i na Oruni, gdzie uczęszczały sprawczynie pobicia. Mało kto pamięta, że całe zdarzenie może mieć negatywny wpływ nie tylko na bezpośrednich uczestników pobicia, lecz także na wszystkich uczniów obu placówek. Obecnie w szkołach powiązanych z pobiciem prowadzone są kontrole. Dwie najbardziej agresywne uczennice z Oruni decyzją sądu rodzinnego zostały tymczasowo umieszczone w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, trzecia - jest pod nadzorem kuratora.
Konferencja jest zorganizowana w ramach cyklicznego programu „Wszystkie strony Miasta”, gośćmi będą:
-
Celina Stachowicz, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 na Oruni, gdzie uczęszczają sprawczynie pobicia
-
Lucyna Maculewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 przy ul. Wałowej
-
Katarzyna Wieczorek, psycholog i terapeuta
Uczestnicy spotkania spróbują spojrzeć na ten akty przemocy bez medialnej wrzawy i sensacji. Podejmą się rozważenia, jak pomóc pobitej gimnazjalistce i jej rodzinie? Co dalej ze sprawczyniami pobicia - czy da się je jeszcze zawrócić ze złej drogi?
Możliwe jest zadawanie pytań za pośrednictwem Facebooka gdansk.pl i na Twitterze: #wszystkiestronymiasta