mobile
REKLAMA

Osoby bezdomne latem również potrzebują pomocy

Prosimy mieszkanki, mieszkańców, turystów o wrażliwość społeczną i przekazywanie sygnałów o osobach w bezdomności, przebywających w miejscach niemieszkalnych w Gdańsku. Apelujemy też o reakcję i zgłoszenia o osobach, które proszą o datki na ulicy. Potrzebującym oferujemy kompleksowe wsparcie - apelują przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Redakcja
Osoby bezdomne latem również potrzebują pomocy

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności kojarzy się głównie z okresem jesienno - zimowym. Jendak działania pomocowe dla tej grupy społecznej prowadzone są cały rok, również latem. Wsparcie proponują potrzebującym m.in.  pracowniczki i pracownicy socjalni gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz streetworkerzy. 

- To ważne, aby nie być obojętnym na potrzeby drugiego człowieka - mówi Robert Klimczak, kierownik Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności MOPR w Gdańsku. - Zgłoszenie do służb pomocowych może uratować życie i zdrowie ludzkie. Dlatego sprawdzamy każdy sygnał, który przekazują nam mieszkanki, mieszkańcy. To współdziałanie, społeczna empatia są cenne także podczas wakacji. Mamy pełne ręce pracy i ogromną satysfakcję, jeśli uda się komuś realnie pomóc.

Zadzwoń lub posłuż się darmową aplikacją

Zgłoszenia o osobach w bezdomności, ale też o osobach proszących o datki, trzeba kierować do:

  • Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności MOPR przy ul. Piekarniczej 16 w Gdańsku, tel.: 58 522 38 20 (w godz. pracy MOPR);
  • Straży Miejskiej w Gdańsku tel.: 986;
  • Policji tel.: 112 (zwłaszcza w przypadkach interwencyjnych).

O lokalizacji potrzebujących można też powiadomić streetworkerów w mieście, posługując się aplikacją Arrels. Jest ona bezpłatna i można ją uaktywnić np. w smartfonie. Dzięki sygnałowi streetworker m.in. łatwiej dotrze z ofertą pomocy do osoby w bezdomności. W 2018 roku Arrels wprowadziło w mieście Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie. 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda