mobile
REKLAMA

Ogłoszono przetarg na koncepcję opracowania kwerendy historycznej terenu. Jest to pierwszy krok ku metamorfozie Parku Schopenhauera.

Oruński Park Schopenhauera w przyszłości ma na nowo stać się atrakcyjnym miejscem do spacerów i rekreacji. Pierwszym krokiem ku metamorfozie tego miejsca jest ogłoszony przetarg na opracowanie kwerendy historycznej i koncepcji parku.

informacja prasowa
Ogłoszono przetarg na koncepcję opracowania kwerendy historycznej terenu. Jest to pierwszy krok ku metamorfozie Parku Schopenhauera.

Zakres zamówienia będzie obejmował opracowanie kwerendy historycznej parku, a także przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Kwerenda historyczna oprócz analizy budynków istniejących na obszarze skwerku, zawierać będzie także analizę dendrochronologiczną  drzewostanu. W ramach opracowania pozyskane zostaną niezbędne opinie, w tym od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Prace projektowe mają potrwać 28 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest 6 grudnia. Pozyskane materiały posłużą do późniejszych prac nad szczegółową dokumentacją projektową rewaloryzacji parku, co przyczyni się do odtworzenia historycznej kompozycji  parku.

Park Schopenhauera znajduje się pomiędzy Traktem św. Wojciecha, przystankiem kolejowym, a ul. Dworcową. Park został założony przez rodzinę Schopenhauerów w XVIII w. przy nieistniejącym już dworku. W kolejnych latach posiadłość przechodziła w ręce kolejnych właścicieli. Obecnie w miejscu dawnej posiadłości mieści się dom kultury Stacja Orunia GAK.

fot. media.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda