Nadchodzi moc atrakcji - już 25 lipca Jarmark Dominikański
755 lat tradycji, 7 milionów odwiedzających z całego świata, 1000 kramów - oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika w Gdańsku! Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów, słucha muzyki i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii.
Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje, a obrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie.
OBRAZ PIERWSZY
Rok 1260. Papież Aleksander IV zezwala gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Na sierpniowe Jarmarki do gdańskiego portu przybywa ponad 400 okrętów
z najróżniejszymi dobrami. Pośród nich znajdują się francuskie i hiszpańskie wina, jedwab, konfitury, przyprawy korzenne, cyna, angielskie sukna, bursztyn, czeskie szkło, toruńskie pierniki i rosyjskie futra. Zewsząd zjeżdżają cyrkowcy, akrobaci, kuglarze i trupy aktorskie.
OBRAZ DRUGI
Czasy obecne. Uroczyste rozpoczęcie handlowania i dobrej zabawy oznajmiają w samo południe gdańskie dzwony i… 755 jednoczesnych uderzeń w największy bęben świata (10 metrów średnicy, 1,5 metra wysokości, 3 tony wagi). Od tej chwili władzę nad miastem przejmują kupcy, a jarmarkowe uliczki Głównego Miasta zaludniają się barwnymi postaciami, pośród których prym wiedzie karmazynowy kogut – symbol Jarmarku św. Dominika.
OBRAZ TRZECI
Imponująca liczba stoisk handlowych (1000) kusi swoją różnorodnością. Rzemieślnicy, artyści
i antykwariusze oferują przedmioty, na które nigdzie indziej nie trafimy - stare, ciekawe, rzadkie, zadziwiające, oryginalne, potrzebne i te całkiem niepotrzebne. Bo tu można znaleźć dosłownie wszystko.
OBRAZ CZWARTY
Bogactwo smaków – regionalnych wypieków, serów, wędlin, wytwarzanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Zapach bigosu, kiszonego ogórka, chleba ze smalcem i pierogów, lepionych przez kaszubskie gospodynie. Dla wielbicieli kuchni świata: włoskie pasty i oliwy, hiszpańskie wina, litewskie wędliny, austriackie sery, węgierskie langosze, tureckie słodkości. Jest czym zapełniać domowe spiżarnie!
OBRAZ PIĄTY
Na pierwszym planie – żaglowce, unoszące się na Motławie. Wysoko ponad nimi Gdańskie Koło Widokowe, niczym słynne London Eye. Jego pasażerowie wznoszą się na niebotyczną wysokość 55 metrów. Co to za widok!
OBRAZ OSTATNI
Zmierzcha, ale Jarmark wciąż trwa. Jedni niespiesznie gromadzą się wokół sceny, bo wieczór na Jarmarku to czas licznych koncertów. Grają i śpiewają najlepsi! W tym roku: Brodka, Mela Koteluk, Renata Przemyk, Julia Marcell, Bednarek, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo. Inni spacerują, chłoną tę szczególną, radosną atmosferę. Gromadzą wspomnienia, by powrócić tu za rok.
PROGRAM IMPREZY
25 lipca / sobota
CEREMONIA OTWARCIA
Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa - z przedproża przebieg wydarzeń komentuje Kronikarz Miejski
Zielona Brama, Długi Targ - punkt kulminacyjny, oficjalne otwarcie Jarmarku przekazanie kluczy, przemowy, życzenia dla mieszkańców, koncert na największym bębnie świata
Długi Targ / Długa - trasa parady teatralnej, wydarzenia komentują krzykacze miejscy na drabinach
START
przedproże Ratusza Głównego Miasta / 12.00
W tym miejscu kronikarz miejski opowiadać będzie zgromadzonej publiczności krótką historyję Jarmarku. Na schodach prowadzących do Ratusza ustawią się strażnicy miejscy, bębniarze i szczudlarze z gdańskimi flagami. Kiedy zabrzmi ratuszowy carillon, na przedprożu pojawią się włodarze miasta i goście honorowi. W asyście heroldów i werblistów wszyscy podążą ku scenie przy Zielonej Bramie. Na czele orszaku stanie złoty Hermes – opiekun kupców.
OFICJALNA CEREMONIA OTWARCIA
Zielona Brama / 12.15
Kiedy orszak paradny z udziałem dostojnych gości dotrze do Zielonej Bramy, Mistrz Ceremonii o powitanie przybyłych do gdańskiego grodu turystów i gdańszczan zwróci się do: Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdańska i Przeora zakonu Dominikanów. Aby tradycji stało się zadość, Prezydent przekaże klucz do bram miasta w ręce reprezentującego kupców prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich. Punktem kulminacyjnym Ceremonii Otwarcia będzie koncert na największym bębnie świata. Do wspólnego odliczania 755 uderzeń w bęben - pod batutą mistrza Bazarnika - zaproszeni zostaną goście honorowi oraz publiczność. Po 754 uderzeniu Mistrz Ceremonii poprosi Prezydenta o oficjalne otwarcie Jarmarku. Prezydent wygłosi tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za otwarty! W tym momencie nastąpi 755. uderzenie w bęben. Długi Targ zaludni się barwnymi postaciami, a pośród nich prym wieśc będzie Hermes z Fortuną i karmazynowy kogut – symbol wszystkich Jarmarków św. Dominika.
Realizacja – Gdański Archipelag Kultury PLAMA, reżyseria – Elwira Twardowska.
KONCERTY NA NAJWIĘKSZYM BĘBNIE ŚWIATA
Długi Targ / 15.00, 17.00, 20.00
Ceremonię otwarcia tradycyjnie uświetni koncert na największym (10 metrów średnicy membrany), najwyższym (1.5 m wysokości) i najcięższym (ponad 3 tony) bębnie świata, na którym zagrać może jednocześnie ponad 100 osób. W koncercie czynny udział weźmie również publiczność pod wodzą koncertmistrza Ryszarda Bazarnika. Śpiew - Iza Kowalewska.
9 lipca / środa
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Koncert Sentymentalny - jak za dawnych lat
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Koncerty pod Gwiazdami to cykl kameralnych, muzycznych spotkań z publicznością. W programie „małe dzieła wielkich mistrzów”: przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe, w mistrzowskich interpretacjach solistów i muzyków scen operowych.
Koncert Sentymentalny, nawiązuje m.in. do starych pięknych piosenek, które rodziły się na scenach teatrów rewiowych, teatrzyków literackich, sięga do muzyki filmowej a także wielkiej muzyki klasycznej: W.A.Mozart, J.Massenet, L.Różycki, L.Anderson, J.Petersburski, H.Wars, R.Sieczyński.
Wystąpią: Zofia Kotlicka-Wiesztordt - sopran [Opera Bałtycka], Małgorzata Siewert - skrzypce [Teatr Muzyczny w Gdyni], Radosław Kruszyna - fortepian, akordeon [wirtuoz, kompozytor, aranżer], Jarosław Stokowski - kontrabas [solista, współpracujący ze znakomitymi zespołami].
30 lipca / czwartek
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Wieczór z operą
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Bliskość artystów operowych sprawi, że wielkie arie, duety przemówią do słuchaczy bardzo osobiście. W programie m.in. arie i duety: G. Rossini - "Cyrulik sewilski", G. Verdi - "Traviata", Ch. Gounod - "Romeo i Julia", G. Bizet - "Carmen".
Wystąpią: Julia Iwaszkiewicz - sopran [solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Kameralnej w Warszawie], Kamil Pękala - baryton [solista Teatru Muzycznego w Lublinie, solista programu telewizyjnego W. Malickiego "Filharmonia Dowcipu"], Emila Grażyńska - fortepian [pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku], Karolina Sutt - skrzypce [studentka Guildhall School of Music and Drama w Londynie]. Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.
IKENGA DRUMMERS
Targ Węglowy / 21.00
Rytmy afrykańskie i polskie, rock i afro jazz. Swoją muzykę określają jako „elelekulele music”. Prawie wszystkie instrumenty, na których grają, są ich własnoręcznym dziełem! Leaderem zespołu jest Larry Okey Ugwu, a towarzyszą mu wytrawni muzycy: Przemysław Dyakowski, Tomasz Lipski, Tomasz Dobies, Alex Schroeder, Tomasz Żukowski, Dominik Walenkiewicz, Łukasz Stefanowicz, Katarzyna Alesionek.
31 lipca / piątek
PABLOPAVO
Targ Węglowy / 21.00
Wszędzie go pełno. Artysta który nie śpi, nie je, a żyje. Żyje muzyką. Jest w ciągłej fazie twórczej, jak sam twierdzi: „nie wiem ile czasu zostało mi na tworzenie płyt. Jak się ma pomysły, trzeba robić” (Newsweek). I robi! Sam wydał pięć solowych płyt, między innymi z formacją Pablopavo i Ludziki, a gościnnie pojawił się na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. W drugiej połowie 2014 roku, pojawia się najnowsze dzieło. Tym razem w wydaniu mocno akustycznym i dużo bardziej surowym w brzmieniu. Płyta „Tylko” - podobnie jak „Polor”- spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy. Uwieńczeniem było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".
1 sierpnia / sobota
Zbiórka krwi MOTOSERCE
Targ Węglowy / 10.00-15.00
Organizator - Stowarzyszenie Motocyklowe LOTOR.
KRÓLEWSKA ORKIESTRA SALONOWA
Koncert Na Królewskim Szlaku
Targ Węglowy / 20.30
Piękne stroje dam, wytworne fraki - fajerwerki dźwięków, uśmiech i radość - taka będzie muzyka tego wieczoru. Arie operowe, operetkowe, piosenki neapolitańskie, przeboje lat 20 - lat 30. Wirtuozowski popis orkiestry. Zabrzmią m. in. kompozycje - L.Arditti - walc "Il baccio", A.Villoldo - Tango "El Choclo", C.Velasquez - "Besame mucho", E.Kálmán - Schimmy z op. "Bajadera", A.L.Webber - "Amigos para siempre".
Wystąpią: Natalia Walewska - skrzypce, prowadzenie orkiestry [koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej], Magdalena Chmielecka - sopran [tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku], Łukasz Wroński - tenor [Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie], Radosław Kruszyna - akordeon, fortepian, Piotr Sutt - instrumenty perkusyjne [solista koncertujący w wielu krajach Europy]. 8
2 sierpnia / niedziela
KONCERT CARILLONOWY
Funk’n’bells
Targ Węglowy / 20.30
Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony. Dwa z nich znajdują się na wieżach Kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta, trzeci jest carillonem mobilnym i składa się z 48 dzwonów o masie od 9 do 845 kg. Carillon to zespół co najmniej 23 dzwonów połączonych z klawiaturą umożliwiającą wykonywanie różnych utworów. Carillonista gra uderzając pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje się także podobny nieco do organów pedał nożny. Kołki połączone są z sercami nieruchomych dzwonów. Instrument zarządzany jest przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
Co roku, podczas Jarmarku św. Dominika Koncerty Carillonowe zaskakują. Były już duety carillon - jazz, carillon - DJ, a tym razem z carillonem zabrzmi muzyka funkowa! Solistką będzie Monika Kaźmierczak - gdańska carillonistka, absolwentka prestiżowej Niderlandzkiej Szkoły Carillonowej w Amersfoort, laureatka kilku konkursów carillonowych. Aktywnie propaguje sztukę carillonową w Gdańsku, organizując m.in. Letnie Koncerty Carillonowe oraz Gdański Festiwal Carillonowy. Carilloniscte towarzyszyć będzie zespół the glennSkiis’s, grający muzykę Modern Classic, anglojęzyczne piosenki z gatunków: acid-jazz, funk, nu-funk, big-beat, big-band i oldskulowy hip-hop.
Wystąpią: the glennSkiis's: GlennSKii Meyer - wokal, Artur Falecki - bas, Zdzisław Ejsmont - perkusja, Paweł Szewczyk - wibrafon, Paweł Hulisz - trąbka oraz Monika Kaźmierczak - carillon mobilny „Gdańsk“.
5 sierpnia / środa
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Mistrzowskie Kreacje
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Aby zaistnieć na estradzie, zdobyć uznanie publiczności trzeba poza doskonałym warsztatem posiąść dar rozmowy ze słuchaczem poprzez muzykę. Połączenie umiejętności z żarem interpretacji tworzy mistrza. W mistrzowskim wykonaniu m.in. utwory G. Donizettiego, V. Belliniego, G. Verdiego, H. Wieniawskiego, F. Kreislera.
Wystąpią: Natalia Walewska - skrzypce, Magdalena Chmielecka - sopran, Emilia Grażyńska - fortepian. Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.
6 sierpnia / czwartek
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Marzenia o sławie
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Młodzi artyści obdarzeni pięknymi głosami, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Program obejmuje utwory operowe, operetkowe, musical, piosenkę.
Wystąpią: Katarzyna Syguła - sopran, Michał Grabczuk - tenor, Aleksandra Bieg-Piaseczna - fortepian.
UNIKATY Z KOCIEWIA
Targ Węglowy / 15.00-21.00
Prezentacja walorów turystyczno-kulturowych Kociewia: stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne. Wieczór uświetni występ Parody Stars Show. Podczas spektaklu artyści przeistoczą się w najsłynniejsze postacie i gwiazdy światowej sceny jak: Michael Jackson, Elvis Presley, Freddie Mercury, Marilyn Monroe, Kayah, Edith Piaf, The Beatles i inni.
Organizator - Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.
7 sierpnia / piątek
POGODNO HAJLE SILESIA
Targ Węglowy / 21.00
Pogodno Hajle Silesia to projekt stanowiący przedłużenie i wzbogacenie kwartetu Pogodno, a mający swoje źródło we współpracy grupy z charyzmatycznym tyskim muzykiem Hrabią Fochmannem. Jej owocem była płyta „Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna” i chyba największy przebój grupy „Orkiestra”.
Po okresie hibernacji i powrocie wiosną 2015 r. do aktywności koncertowej, Pogodno okazjonalnie objawia się również w składzie Hajle Silesia. Towarzyszą mu wówczas znakomici goście: Ania Brachaczek, Hrabia Fochmann, Dariusz Sprawka i Antonii Gralak. Wielokrotnie nominowani do nagrody Fryderyka w kategoriach Album Roku oraz Grupa Roku.
8 sierpnia / sobota
MELA KOTELUK
Targ Węglowy / 21.00
Charakterystyczny język, wyrobiony, niepowtarzalny styl, intrygujący głos. Dzięki nim polska publiczność wie, kim jest Mela Koteluk. Piosenkarka konsekwentnie poszerza grono fanów dojrzałych i kojących dźwięków.
Na płycie „Migracje” artystka zabiera słuchaczy do świata, w którym królują kontrasty. Płyta szybko pokrywa się platyną, doganiając tym samym pierwszą „Spadochron”. Mela Koteluk jest laureatką trzech Fryderyków w kategoriach: Artystka Roku, Debiut roku /2013/ i Teledysk Roku za klip „Fastrygi” /2015/. 10
9 sierpnia / niedziela
RENATA PRZEMYK
Targ Węglowy / 21.00
Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty - ani rock, ani piosenka poetycka, ani alternatywa nie określają jej istoty, którą sama artystka nazywa wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej. Jedyne co je łączy to akordeon, instrument do którego ma słabość, bez względu na trendy. W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia. Podczas koncertu dla gości Jarmarku Dominikańskiego artystka zaprezentuje materiał m.in. z najnowszej płyty „Rzeźba Dnia” oraz swoje starsze przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” „Bo jeśli tak ma być” . Na scenie Renacie towarzyszyć będą: Kamil Błoniarz [akordeon], Grzegorz Palka [gitary], Piotr Wojtanowski [bas], Sławek Puka [bębny] i Krzysztof Pająk [instrumenty klawiszowe].
12 sierpnia / środa
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Galicia Folk Band
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Zespół ze Lwowa wykonuje różnorodny program - od muzyki klasycznej poprzez folkowe piosenki ukraińskie do nowoczesnych "coverów".
Wystąpią: Volodymyr Ivanets - akordeon, śpiew [lider i założyciel grupy, pedagog Państwowego Liceum Muzycznego im. St.Lutkiewicza we Lwowie], Oksana Zubenko - skrzypce, śpiew [studentka kierunku muzycznego na Uniwersytecie we Lwowie], Sergiey Kutepow - bandura, śpiew [absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej]. Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.
13 sierpnia / czwartek
PUCHAR POLSKI STRONG MAN
Targ Węglowy / 16.00-19.00
W ramach zawodów odbędą się widowiskowe, klasyczne pucharowe konkurencje.
Organizator - Strong Kris
KONCERTY POD GWIAZDAMI
Wielki Dzień Tenorów
Altana Melomana / ul. Grobla I / 20.30
Od słynnego występu Trzech Tenorów w Termach Caraccalli w Rzymie minęło 25 lat. Od tamtej pory plenerowe występy tenorów stały się wydarzeniami na całym świecie. Zapraszamy na gdański Dzień Tenorów - magia, wyjątkowość, muzyczne show i światowe przeboje tenorowe.
Wystąpią: Maciej Gronek [student Akademii Muzycznej w Gdańsku], Wojciech Lewandowski [Opera Bałtycka], Łukasz Wroński [Opera Narodowa Teatru Wielkiego w Warszawie], Witalij Wydra [Opera Bałtycka], Emilia Grażyńska – fortepian. Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.
14 sierpnia / piątek
14 SIERPNIA URODZENI
jarmarkowy punkt informacyjny
Information & Meeting point / Targ Węglowy
11.00-19.00
14 sierpnia to dzień szczególny dla Gdańska. Tego dnia w 1980 r. w Stoczni Gdańskiej wybuchły strajki, czego konsekwencją było obalenie komunizmu w Polsce i Europie. Aby to uczcić, na wszystkich którzy mieli szczęście urodzić się w tym dniu, czekać będzie niespodzianka.
JULIA MARCELL
Targ Węglowy / 21.00
Nazywana objawieniem polskiej sceny muzycznej. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Nieprzewidywalna, nietuzinkowa, niezależna. Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Z aranżacjami opartymi na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Ogromna pasja, zawziętość, a także wkład finansowy oddanych fanów przyczyniły się do powstania pierwszej płyty
„It might like you”. Drugi album „June” (2011) przyniósł jej Nagrodę Artystyczną Grzegorza Ciechowskiego, statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna, a także Paszport Polityki za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie , na własnych zasadach i za w pełni autorskie
i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki. Zaś najnowsza płyta „Sentiments” nazywana jest przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą 12
15 sierpnia / sobota
PETER MANTE'S GOSPEL PROJECT
Targ Węglowy / 16.00
Peter Mante’s Gospel Project - to afro-amerykańska formacja wokalna. Grupa powstała w roku 2002 w Nadrenii. Szefem formacji jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante. Podstawowy skład grupy to kwintet doświadczonych, pełnych pasji i nieprzeciętnie utalentowanych wokalistów : Collins Owusu, Daniel Aborach, Gloria Niozo, Venetia Giwa, Whitney Tawiah.
DOROTA OSIŃSKA
Targ Węglowy / 17.00
Dorota Osińska - aktorka teatralna [Teatr Rampa] i wokalistka. Finalistka II edycji „The Voice of Poland”, gdzie zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”. W 2004 r. pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album „Idę”, wydany w Polsce i USA. W 2010 r. wydała drugi album - „Kamyk Zielony” z utworami pióra Magdy Czapińskiej, a dwa lata temu przy współpracy z firmą Universal Music Polska ukazała się jej trzecia solowa płyta „Teraz”.
14-15 sierpnia / piątek, sobota
WIELKIE GRILLOWANIE Z ŁOSOSIEM NORWESKIM!
Targ Rybny
14 sierpnia 11.00-18.00 / 15 sierpnia 09.00-18.00
Organizator – Norweska Rada ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza - Norwegian Seafood Council
16 sierpnia / niedziela
CEREMONIA ZAKOŃCZENIA
ul. Długi Targ / 16.00
Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2015 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębacza hejnał Jarmarku. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, Prezydent Miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za zamknięty! Bębniarze uderzą w werble, a publiczność tradycyjnie obdarowana zostanie na pożegnanie jarmarkowymi poduszkami, tym razem datowanymi AD 2015. Ceremonię przez cały czas bacznie obserwować będzie kogut (symbol Jarmarku) i to on właśnie zatrzyma ostatnią poduszkę, aby znaleźć sobie miejsce do snu, by za rok znów móc obudzić Jarmark!
Realizacja – Gdański Archipelag Kultury PLAMA, reżyseria – Elwira Twardowska
KONCERT ZAKOŃCZENIA
support Szfunk
Targ Węglowy / 19.00
Zespół Szfunk został powołany w jednym celu: ku chwale lat 70., w których narodziło się pełne radosnej euforii disco. I tak też wyglądają ich koncerty, wywołując radość, gorące, taneczne emocje i pozytywne wibracje. Wystąpią: wokal - Dorota Theisebach, gitara - Kacper Gajewski, wibrafon - Ignacy Gajewski, bas - Tomek Sadecki, perkusja - Adam Golicki, trąbka - Marcel Grabarz, saksofon - Łukasz Sokołowski, puzon - Maciej Stromski.
GWIAZDA WIECZORU
BEDNAREK
Targ Węglowy / 20.00
Znany również jako MaccaBraa. Chociaż urodził się w Polsce, w jego żyłach płynie jamajska krew. Bednarek jest źródłem energii, spontaniczności i pozytywnego myślenia. Jak mało kto, potrafi nawiązać kontakt z publicznością i wprowadzić ją do zupełnie innego świata. Jego pasja zaprowadziła go do studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Zrealizował tam z zespołem pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. Jako niezależny artysta ma na koncie płytę „Jestem” , a obecnie robi ostatnie szlify na nowej płycie „Oddycham”. Laureat MTV Europe Music Awards (Najlepszy Artysta Europy Wschodniej) oraz TOP Trendy.
Źródło: Mat. prasowe