mobile

Na Gali Sportu w Sopocie uhonorowano sopockich sportowców

W Sali Koncertowej PFK Sopot, 3 lutego, odbyła się Sopocka Gala Sportu. Sportowcy odebrali nagrody i wyróżnienia za sukcesy odniesione w 2022 r., a także za poprzednie lata, w których Gala nie była organizowana z powodu pandemii. Triumfowali lekkoatleci SKLA Anna Kiełbasińska i Jakub Szymański. Wyłoniono również sportowców młodzieżowych, trenerów, drużyny, wydarzenia sportowe i firmy najaktywniej wspierające sopocki sport.

informacja prasowa
Na Gali Sportu w Sopocie uhonorowano sopockich sportowców

Kandydatów do tytułów tradycyjnie zgłaszały stowarzyszenia sportowe. Do nagród i wyróżnień w tajnym głosowaniu nominowała Kapituła Sportu. W roku 2021 i 2020 Sopockie Gale Sportu nie odbyły się z powodu pandemii, dlatego na tegorocznej Gali wyróżnienia przyznano również za te lata. Sopockim sportowcom gratulowali i wręczali nagrody Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, a także sopoccy radni.

Tytuł Sportsmenki Roku 2022 otrzymała lekkoatletka Anna Kiełbasińska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Miejsce drugie w tej kategorii zajęła Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Za rok 2021 ten tytuł przypadł również Annie Kiełbasińskiej, na miejscu 2. znalazła się Weronika Wilska-Czarnecka z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, a na 3. Maja Dziarnowska z SKŻ. Natomiast w roku 2020 kolejność wyglądała następująco: 1. Paulina Ligarska SKLA, 2. Maja Dziarnowska SKŻ i 3. Wiktoria Brzeska reprezentująca Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe „Junior”.

Sportowcem Roku 2022 został Jakub Szymański (SKLA). Przyznano aż trzy drugie miejsca w tej kategorii, zdobyli je Jakub Surowiec (UKS Navigo), Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) i Mateusz Plichta (MKS Ogniwo Sopot). Miejsce 3. przypadło Piotrowi Kozłowskiemu (Automobilklub Orski). Sportowcem roku 2021 został Piotr Zeszutek (MKS Ogniwo Sopot), na miejscu 2. znalazł się Michał Kolenda, koszykarz Trefla Sopot, a na 3. Jakub Surowiec z UKS Navigo. Za rok 2020 wyróżnienia odebrali: Wojciech Piotrowicz (MKS Ogniwo), 2. Mikołaj Kempa (Automobilklub Orski), a trzecie miejsce ex aequo przypadło Przemysławowi Miarczyńskiemu (SKŻ) i Łukaszowi Kolendzie (Trefl Sopot).

Na gali uhonorowano również obiecujących młodych sportowców. Młodzieżową Sportsmenką Roku 2022 została Nina Arcisz (SKŻ), na miejscu 2. Zuzanna Giżewska (Sopot Tenis Klub), a na 3. Aleksandra Formella (SKLA). Tytuł Młodzieżowego Sportowca Roku 2022 odebrał Jan Koszowski (SKŻ). Miejsce 2. przypadło Wiktorowi Wilczukowi (MKS Ogniwo Sopot), a trzecie Edwardowi Niezgodzie (UKS „Siódemka). Za rok 2021 wyróżnienia odebrali Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub), 2. Aleksandra Formela (SKLA), 3. Zuzanna Niziołek (SKJ). Za rok 2020 tytuł odebrała Tola Wawrzkiewicz (SKJ), 2. ex aequo Marta Groth (UKS Siódemka) i Aleksandra Formella (SKLA). Miejsce 3. przypadało aż trzem młodym sportsmenkom: Julii Damasiewicz (SKŻ), Idze Biegalskiej (SKJ) i Zofii Chrzan (UKS Lokomotywa).

Trenerem Roku 2022 został Karol Czyż (MKS Ogniwo), a sam klub zapracował na miano Drużyny Roku, podobnie jak w latach 2021 i 2020. Karol Czyż z Marcinem Pogorzelskim z Ogniwa Sopot triumfowali także w roku 2021 i w roku 2020 ex aequo z Marcinem Stefańskim, trenerem Trefla sopot.

Miano Sportowej Imprezy Roku 2022 otrzymały jubileuszowe 25. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, organizowane przez Automobilklub Orski. W poprzednich latach natomiast zwyciężyły Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* organizowane przez Hipodrom Sopot oraz Sopot Beach Rugby, zorganizowane przez Fundację im. Edwarda Hodury.

Tytuł Rekreacyjnej Imprezy Roku 2022 przyznano Street Challenge Sopot zorganizowanym przez Marcina Stefańskiego i ERGO ARENĘ. W roku 2021 na I miejscu znalazły się Wyścigi Pływackie dookoła molo im. Jacka Starościaka, a za rok 2020 tytuł przyznano Piknikowi Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie organizowanemu przez SKLA.

Tradycyjnie Kapituła Gali przyznała też tytuł Mecenasa Sportu. Za najbardziej aktywne wspieranie sopockich sportowców wyróżniono Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Za rok 2021 wyróżniono spółkę Ziaja, a za 2020 Trefl S.A.

fot. Anna Bobrowska KFP/UMS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda