mobile
REKLAMA

Muzeum Gdańska zaprasza do niezwykłej dzielnicy. Sierpniowe rodzinne spacery po Oliwie

„Oliwski szyfr” i „Śladami Cystersów” to dwie nowe propozycje aktywności po jednej z najliczniej odwiedzanych przez turystów latem dzielnic Gdańska. W każdy dzień sierpnia 2022 roku mieszkańcy i odwiedzający gdańską Oliwę turyści będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o historii dzielnicy. Spacery rozpoczynają się przy Kuźni Wodnej w Oliwie.

Informacja prasowa
Muzeum Gdańska zaprasza do niezwykłej dzielnicy. Sierpniowe rodzinne spacery po Oliwie

Wakacyjna oferta Muzeum Gdańska

- Z oferty wakacyjnej Muzeum Gdańska skorzystało już ponad tysiąc osób. Nasze zajęcia edukacyjne przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy zainteresowań – mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Gdańska. – Podczas spacerów i gier terenowych w łatwy i przystępny pokazujemy jak ciekawą i nieraz złożoną historię ma nasze miasto. Oliwa jest właśnie jedną z takich perełek, do której poznania gorąco zachęcamy. Nowe propozycje przygód z przeszłością dzielnicy rozpoczynamy w Kuźni Wodnej, oddziale Muzeum Gdańska. To miejsce również warto uwzględnić podczas wizyty w Oliwie.

Kiedy i jak skorzystać z oferty?

Z oferty można skorzystać we wszystkie dni tygodnia, do 31 sierpnia, w godzinach 10.30-16.00 po uprzedniej rejestracji telefonicznej, pod numerem tel. 514 222 205, bądź mailowej pod adresem: edukacja@muzeumgdansk.pl.

Koszt zajęć to 4 zł od osoby. Kwota związana z uczestnictwem doliczana jest do biletu Kuźni Wodnej w Oliwie.

Spacer „Śladami cystersów”

Zakon cystersów w Gdańsku ma swoje początki już w XII wieku. To dzięki niemu Oliwa nabrała takiego kształtu, jaki znamy dzisiaj. Wycieczka z przewodnikiem to podróż do dawnych czasów nawiązująca do młynów oliwskich, a także o tym co ze sobą sprowadzili do Polski Cystersi i jak zmieniała się Oliwa przez lata, aż do czasów współczesnych.

Gra terenowa „Oliwski szyfr”

Oliwa to dzielnica pełna reliktów historii, ciekawych opowieści i intrygujących tajemnic. Ta prawie tysiącletnia dzielnica Gdańska wiele przeszła i doświadczyła. Podczas podróży uczestnicy odkryją wydarzenia związane z tym miejscem oraz jego zabytki, by ostatecznie odkodować stary, pamiętający jeszcze zakon cystersów szyfr…

Letnie spacery po Oliwie:
Start: Kuźnia Wodna w Oliwie, oddział Muzeum Gdańska, ul. Bytowska 1a
Koniec: Oliwa / okolice pętli tramwajowej
Kiedy: 1 – 31 sierpnia 2022, godz. 10:30-16:00
Koszt: 4 zł od osoby / 12 zł albo 9 zł wraz z ceną biletu wstępu do muzeum

fot. Dariusz Kula/Muzeum Gdańska

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda