mobile
REKLAMA

Można wysyłać zgłoszenia na Gdański Festiwal Światła

Prace malarskie, rzeźby, mappingi, grafiki, fotografie, instalacje artystyczne oświetleniowe i dźwiękowe, a także działania muzyczne, teatralne i performatywne – to wszystko można będzie podziwiać i prezentować podczas trzeciej edycji Festiwalu Światła w Gdańsku. Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 lutego

Patrycja Biernat
Można wysyłać zgłoszenia na Gdański Festiwal Światła

Festiwal Światła to coroczne wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Światła, ustanowionego przez UNESCO. W tegorocznej edycji, pod hasłem "Światło w naszym życiu", organizatorzy chcą przyjrzeć się różnym aspektom tego zjawiska, obecnym w różnych dziedzinach życia człowieka. Temat ten będzie inspiracją dla artystów, którzy zgłoszą swoje projekty.

Organizatorzy zapraszają artystów, których prace nawiązują do tematu światła. Mile widziane są projekty w różnych formach, realizujące temat przewodni, takie jak prace malarskie, rzeźby, mappingi, grafiki, fotografie, instalacje artystyczne, świetlne i dźwiękowe. Poszukiwani są również twórcy działań muzycznych, teatralnych i performatywnych. Prace mogą koncentrować się na różnych aspektach światła, od jego roli w przyrodzie, kulturze i architekturze, po wpływ na zdrowie i dobrostan ludzi. Organizatorzy są otwarci na eksperymenty i niestandardowe działania z pogranicza sztuki, nauki i technologii. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Festiwalu Światła i przesłać zgłoszenie do 22 lutego 2024 roku.

W ramach festiwalu odbędą się także liczne pokazy, prelekcje i warsztaty. Już teraz organizatorzy zapowiadają wystawę poświęconą twórczości Roberta Procha, znanego na całym świecie artysty street art, malarza i twórcy filmów animowanych. Dzięki współpracy z Fundacją im. Roberta Procha, będzie można zobaczyć reprodukcje jego murali, które towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego o życiu artysty.

Festiwal Światła to inicjatywa niezależnej grupy animatorów kultury, której celem jest integracja lokalnej społeczności poprzez sztukę. Poprzednie edycje zgromadziły tysiące osób, które mogły uczestniczyć w wystawach, pokazach i prelekcjach oraz wziąć udział w warsztatach. W wydarzenie zaangażowało się wielu artystów, konstruktorów i naukowców z Polski i zagranicy oraz wiele instytucji ze świata sztuki, nauki i technologii.

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda