Letnie zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej
Od 1 maja do końca października zwiększona została ilość połączeń organizowanych przez ZKM w Gdyni. Na ulice wyjechały zabytkowe trolejbusy linii 326 i autobusy linii G.
Linia G - funkcjonuje w niedziele i święta na trasie: Gdynia Pogórze Górne - Obłuże - Śródmieście - Redłowo - Orłowo - Sopot - Gdańsk Oliwa ZOO. Linia obsługiwana jest przez klimatyzowane pojazdy przegubowe.
Linia 21 – jeździ w dni powszednie i soboty. Trolejbusy od przystanku „Skwer Kościuszki - InfoBox 01" do przystanku „Skwer Kościuszki - InfoBox 04" w kierunku Gdyni Dworca Gł. PKP kursują ul. Świętojańską, skwerem Kościuszki, al. Jana Pawła II, skwerem Kościuszki i ul. 10 Lutego.
Dojechać do al. Jana Pawła II można dwoma nowymi Solarisami Trollino 12M.
Linia 326 - funkcjonuje w niedziele i święta na trasie: Gdynia Grabówek SKM - Śródmieście - Redłowo - Orłowo SKM - "Klif". Obsługiwana jest przez zabytkowe trolejbusy. Za każdym razem na trasę wyjeżdżają dwa z trzech posiadanych przez gdyńskie PKT pojazdy.
Najstarszy z nich to szwajcarski Saurer 4TIILM z 1957 roku, słynny ze swojego zielonego ubarwienia i drewnianych siedzeń. Do taboru gdyńskich trolejbusów dołączył w 2001 roku.
Drugi zabytkowy pojazd to Skoda 9TR z 1975 roku. Na jego wyremontowanie Gdynia poświęciła całe 2 lata.
Ostatni pojazd, Jelcz 120MTE z 1994 roku, zwany jest potocznie przez kierowców „klasykiem”. To udany przykład polskiego wkładu w historię produkcji trolejbusów.
Jeżdżąc linią 326 wystarczy posiadać zwykły bilet ZKM Gdynia. Honorowane są także bilety okresowe.
Fot. NDT, źródło wikipedia