Lechia przegrywa mecz 18 kolejki

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia Gdańsk przegrywa z Jagiellonią Białystok 2:1

Marek Wolański

11 grudnia o 20:00 na Polsat Plus Arenie Gdańsk 3 w tabeli Lechia Gdańsk zmierzyła się z aktualnie już 9 w tabeli Jagiellonią Białystok. Zespół z Białegostoku w pierwszej połowie oddał 8 strzałów, z czego jeden zamienili na bramkę w 35 minucie za sprawą trafienia Tarasa Romanczuka. W 43 minucie po faulu na Flavio Paixao sędzia odgwizdał rzut karny. Kapitan pewnie podszedł do jedenastki umieszczając piłkę w środku bramki. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie niespełna po 9 minutach bo w 54' Tomas Prikril odegrał dla osamotnionego na 3 metrze Bartosza Bidy i ten wbijając piłkę do siatki ustanowił wynik 2:1. Do końca meczu pomimo kilku kluczowych zmian wynik meczu się nie zmienił. Następny i ostatni mecz w tym roku Lechia zagra na wyjeździe 17 grudnia z Wisłą Płock.