mobile
REKLAMA

Kryminalni zatrzymali sprawców brutalnego napadu. Mężczyźni wtargnęli do domu, skrępowali i okradli domowników

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z udziałem policjantów z Pruszcza Gdańskiego oraz policyjnych kontrterrorystów zatrzymali sprawców brutalnego rozboju, którzy napadli na mieszkańców domu w powiecie gdańskim. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do aresztu trafił 43- letni mężczyzna, 49- latek został objęty dozorem Policji

Informacja prasowa
Kryminalni zatrzymali sprawców brutalnego napadu. Mężczyźni wtargnęli do domu, skrępowali i okradli domowników

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pracowali od 22 lutego tego roku nad sprawą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Bezwzględni przestępcy wtargnęli wówczas do domu jednorodzinnego na terenie powiatu gdańskiego, pobili, obezwładnili, skrępowali plastikowymi kajdankami jego domowników, grozili im użyciem broni. Potem splądrowali dom i ukradli z niego m.in. pieniądze w różnych walutach, biżuterię, zegarki o łącznej wartości ponad 197 tys. zł.

Na miejscu przestępstwa pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Równolegle sprawą zajmowali się kryminalni z komendy wojewódzkiej Policji oraz funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego, którzy m.in. rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat zdarzenia. Policjanci typowali podejrzanych, zabezpieczali i analizowali materiał z kamer monitoringów.

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim wszczęła w tej sprawie śledztwo, które powierzyła policjantom z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.Kryminalni i śledczy przystąpili do ustalania sprawców rozboju, gromadząc obszerny materiał dowodowy i badając wszystkie tropy w sprawie. Funkcjonariusze dzięki swojej pracy bardzo szybko ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy według zdobytych przez policjantów informacji mogli mieć związek z tym przestępstwem.

8 marca, kryminalni i śledczy, z udziałem policjantów z Pruszcza Gdańskiego oraz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku o świcie weszli do mieszkań podejrzanych. Jednocześnie zabezpieczyli drogi ich potencjalnej ucieczki. Zaskoczeni mężczyźni nie stawiali żadnego oporu i błyskawicznie zostali zatrzymani. Następnie kryminalni przeszukali ich mieszkania, w których zabezpieczyli rzeczy, które mogą mieć związek ze sprawą.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie do Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Tam ogłoszono im zarzut m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 43- latek, o co wnioskowała prokuratura i śledczy. 49-letni mężczyzna został objęty dozorem.

Ponadto dzięki pracy śledczych i policjantów z laboratorium kryminalistycznego Policji, 43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do jubilera, do którego doszło w 2015 roku w Gdańsku. Mężczyzna włamał się do jubilera mieszczącego się na terenie galerii handlowej i ukradł wówczas biżuterię o wartości 170 tys. zł. Rozwiązanie sprawy było możliwe dzięki zabezpieczonym wówczas na miejscu przestępstwa przez policyjnych techników śladów kryminalistycznych.Porównanie ich ze śladami zabezpieczonymi do sprawy rozboju pozwoliło na ustalenie, że związek z włamaniem do jubilera ma zatrzymany przez kryminalnych 43- latek.

Śledztwo trwa, sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

fot.Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda