mobile
REKLAMA

Jak zwykłe “dzień dobry” może zmienić życie? Poznaj historie rodzin, które potrzebują Twojej pomocy

Dziś, 18 listopada, na stronie internetowej Szlachetnej Paczki będzie można poznać historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. Wśród nich są samotni rodzice, osoby niepełnosprawne, starsze i chore. Każdy z nas może zrobić im „dzień dobry” i przygotować dla nich paczkę z potrzebnymi rzeczami

Jakub Bielawski
Jak zwykłe “dzień dobry” może zmienić życie? Poznaj historie rodzin, które potrzebują Twojej pomocy

18 listopada zacznij od „Dzień dobry”

18 listopada zacznij dzień od wejścia na stronę Szlachetnej Paczki. Od godziny 8:00 widoczne są opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc.

Zwykłe „Dzień dobry” co roku – dzięki Szlachetnej Paczce – jest dla tysięcy rodzin niezwykłe, bo daje nadzieję. Potrzebujący wiedzą, że ktoś ich dostrzegł, że wreszcie i one będą miały dobry dzień, dobre święta, szansę zmiany życia – na dobre.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Od 18 listopada, przez cztery tygodnie, każdy z nas może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której historia poruszy jego serce i dla której zdecyduje się przygotować pomoc.

Jak wybrać i zrobić paczkę?

Wybór rodziny jest prosty. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i zapoznać się z historiami i listami potrzeb rodzin. Paczkę można przygotować samodzielnie lub w grupie – z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej szlachetnej pomocy wspierają ich wolontariusze.

Zobacz na żywo otwarcie Bazy Rodzin

18 listopada o godzinie 17:00 na kanałach społecznościowych Szlachetnej Paczki będzie można obejrzeć transmisję na żywo z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu. Prowadzącą wydarzenie będzie Ewa Drzyzga, a gośćmi będą wolontariusze, pracownicy, darczyńcy i ambasadorzy Paczki. Poznamy też poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku.

Partnerzy Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka realizuje swoją misję dzięki wsparciu wielu partnerów. Partnerami strategicznymi programu są: Bank BNP Paribas, który realizuje największy program wolontariatu pracowniczego. W tym roku do grona partnerów strategicznych dołączył też operator sieci komórkowej T-Mobile, który zachęca do przekazywania starych telefonów do recyklingu, w zamian za nie przekaże wsparcie Szlachetnej Paczce.

Partnerami głównymi programu są: Allegro, Biedronka oraz bp. Ich kampanie i zaangażowanie również pomogą Szlachetnej Paczce rozwijać się i docierać do najbardziej potrzebujących.

Patronami medialnymi Szlachetnej Paczki są: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.

fot.mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda