mobile

Irlandzka fundacja przekazała sprzęt medyczny dla chorych na raka w Gdyni

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni odbyło się uroczyste przekazanie dziewięciu nowych pomp infuzyjnych, które służą do podawania chemioterapii pacjentom Oddziału onkologii klinicznej. Sprzęt został sfinansowany przez Fundację im. św. Patryka, która wspiera charytatywnie szpitale w Polsce

Jakub Bielawski
Irlandzka fundacja przekazała sprzęt medyczny dla chorych na raka w Gdyni

Nowe pompy przynajmniej częściowo zaspokoją rosnące zapotrzebowanie

Pompy infuzyjne zapewniają precyzyjne i bezpieczne podawanie leków do żyły pacjenta, co zmniejsza skutki uboczne i poprawia komfort leczenia. Zastosowanie pomp jest korzystniejsze niż doustne leczenie, ponieważ nie wpływa na codzienne czynności pacjenta. Pompy mogą być używane do podawania chemioterapeutyków, przeciwbólowych, antybiotyków, insuliny i innych preparatów.

Jak informuje rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz, w ostatnim półroczu wzrosła liczba pacjentów onkologicznych, również tych hospitalizowanych. W związku z tym wzrosła też liczba leków podawanych przez pompy. Szpital co roku przyjmuje około 6000 pacjentów i liczba ta regularnie rośnie. Aby utrzymać najwyższe standardy terapii, konieczna jest odpowiednia baza sprzętowa.

- Oddział specjalizuje się w diagnozowaniu oraz kompleksowym leczeniu nowotworów litych chemioterapią i immunoterapią oraz leczeniem ciężkich powikłań terapii onkologicznych. Jest jedynym tego rodzaju oddziałem w województwie pomorskim – wyjaśnia Pisarewicz.

To nie pierwszy dar Fundacji im. św. Patryka dla gdyńskiego szpitala. W 2019 r. fundacja przekazała na ten sam oddział kilkanaście nowych łóżek, które dostosowują się do pozycji, jakiej potrzebuje pacjent. Łóżka do dziś są wykorzystywane na oddziale. Fundacja na co dzień wspiera także szereg innych oddziałów szpitalnych w Polsce.

fot.Facebook/Szpitale Pomorskie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda