mobile

Gdynia zabezpiecza przyciski sygnalizacji świetlnej

W związku z rosnącym zagrożeniem zakażenia się koronawirusem gdyńskie instytucje stosują podwyższone środki ostrożności i wprowadzają kolejne działania profilaktyczne. M.in. podjęto decyzję, że na wybranych gdyńskich skrzyżowaniach zostaną wyłączone i zabezpieczane przyciski uruchamiające zielone światło. W pozostałych lokalizacjach zostanie przeprowadzona dodatkowa dezynfekcja przycisków.

inf.prasowa
Gdynia zabezpiecza przyciski sygnalizacji świetlnej

Wczoraj wytypowano i zabezpieczono już 8 skrzyżowań. Dziś w zależności od natężenia ruchu drogowego będą podejmowane działania w kolejnych lokalizacjach. Tam, gdzie zmiana trybu pracy sygnalizacji powodowałaby opóźnienia transportu zbiorowego, zamiast wyłączenia przycisków zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Akcję dezynfekcji przycisków przeprowadzi firma, która na zlecenie ZDiZ zajmuje się utrzymaniem miejskiej sygnalizacji świetlnej. Na terenie Gdyni dotyczyć to będzie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset przycisków.

- Reagujemy i intensyfikujemy czynności zapobiegawcze na gdyńskich przejściach dla pieszych. Chcemy w kontrolowany sposób wyłączyć z użytkowania lub zdezynfekować jak największą ilość przycisków. Przyciski przy szczególnie obciążonych ciągach komunikacyjnych pozostaną aktywne. Nie chcemy generować opóźnień transportu zbiorowego - tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W miejscach, w których przyciski pozostaną aktywne rekomenduje się dotykanie ich przez odzież wierzchnią. Przejścia dla pieszych, które będą miały wyłączone przyciski, będą działać automatycznie. Przyciski na tych przejściach zostaną zabezpieczone folią.

Przypomnijmy, że już wcześniej Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdyni prewencyjnie zawiesił funkcjonowanie tzw. „ciepłego guzika” w pojazdach gdyńskiej komunikacji zbiorowej.

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda