mobile

Gdańskie propozycje na ferie w ramach Akcji Zima

Ferie w Gdańsku rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 2 marca. Niemal 5,3 tys. uczniów będzie mogło wziąć udział w zajęciach i aktywnościach przygotowanych przez szkoły podstawowe w ramach „Akcji Zima”. Dodatkowo, w ofercie proponowanej przez miejskie jednostki i instytucje znalazły się m.in. zajęcia ratownictwa wodnego, treningi tenisa czy badmintona, a także spektakle, warsztaty i gry terenowe.

mat.pras.
Gdańskie propozycje na ferie w ramach Akcji Zima

- Za ponad 3 tygodnie w naszym mieście rozpoczną się ferie zimowe, więc dla ponad 5 tysięcy gdańskich uczennic i uczniów przygotowaliśmy Akcję Zima. Dzieci mogą liczyć na tygodniowe turnusy pełne atrakcji, trwające od 8 do 10 godzin dziennie. Każda szkoła organizuje je według własnego programu, oferując m.in. zajęcia z kodowania, chemii czy ratownictwa wodnego. – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - W dużym stopniu oferta oparta o potrzeby najmłodszych uczniów. Zapisy ruszają już dzisiaj, wobec tego nie warto zwlekać, bo ta akcja zawsze cieszy się dużą popularnością. Organizacja ferii w Gdańsku to koszt 1,2 mln złotych.

Ofertę na ferie przygotowały gdańskie szkoły podstawowe: w 1. tygodniu aktywności będą odbywać się 34 placówkach, a w 2. tygodniu w 35 szkołach. W zależności od miejsca, opieka świadczona będzie od 8 do 10 godzin dziennie. Z oferty będzie mogło skorzystać łącznie 341 grup uczniów. Grupy z klas I-III mogą liczyć maksymalnie 15 osób, natomiast IV-VIII 20 osób. W 69 szkołach zaplanowano prawie 16 tys. godzin opiekuńczo-wychowawczych. W organizację aktywności na ferie będzie zaangażowanych prawie 350 nauczycieli.

Na czas ferii zaplanowano m.in. zajęcia artystyczne, sportowe i ruchowe, a także wycieczki edukacyjne. Odbywać się będą także zajęcia kulinarne, druk 3D i podstawy kodowania i gry terenowe. Nie zabraknie również wyjść na basen i kręgle czy eksperymenty przyrodnicze. Szczegóły dotyczące poszczególnej oferty w danej szkole dostępne będą na stronach internetowych placówek.

Zapisy odbywają się w poszczególnych szkołach. Informacje o ofercie oraz rekrutacji publikowane są na stronach placówek.

- W naszej szkole również rusza rekrutacja na półkolonie. Przygotowaliśmy ofertę dla dzieci, od godziny 7:00 do godziny 17:00. Będą to różnego typu zajęcia na terenie szkoły, ale także wyjścia do gdańskich muzeów, kina i do Teatru Miniatura – mówi Katarzyna Kędzioł, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Gdańsku. - Myślę, że program, który przygotowaliśmy, zadowoli zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Oferta na ferie w całym mieście

Jak co roku, ofertę zajęć na ferie będzie można znaleźć także m.in. w Pałacu Młodzieży czy Hevelianum. 

- Gdańsk konsekwentnie wspiera rodziny i dzieci w organizacji wypoczynku zimowego. Czas ferii jest często skomplikowanym wyzwaniem dla rodzin. Ważne jest, by wesprzeć gdańskie rodziny w stworzeniu oferty dla dzieci. Wszystkie gdańskie szkoły podstawowe organizują półkolonie i każdy może we własnej szkole zapisać się na zajęcia – mówiła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. - Oprócz półkolonii Pałac Młodzieży, organizuje także warsztaty o tematyce muzycznej, plastycznej, krawieckiej, z robotyki, akrobatyki oraz karate lub judo. Warto zapoznać się także z ofertą Hevelianum, które oferuje np. pokazy naukowe, ale także escape room czy warsztaty historyczne na Górze Gradowej.

Pałac Młodzieży zaprasza dzieci na półkolonie, które przeniosą je do świata pełnego baśni, magii i przygód. Tegoroczne hasło „Witajcie w naszej bajce” zapowiada podróż do krainy fantazji, a na uczestników czekają codzienne przygody, warsztaty kreatywne, zabawy tematyczne oraz wycieczki. Podczas ferii zimowych Pałac Młodzieży zorganizuje także bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży w swoich pracowniach. Będą to zajęcia: taneczne, wokalne, instrumentalne (gitara, keyboard, perkusja), plastyczne, malarskie, krawieckie, grafiki komputerowej, robotyki, akrobatyki, karate, judo. Szczegółowe informacje na temat oferty i zapisów dostępne będą na stronie Pałacu Młodzieży.

Hevelianum w swojej ofercie w każdy feryjny dzień również zaproponuje odbiorcom wiele atrakcji. Wśród nich m.in. pokaz naukowy „Powietrze kontra próżnia”, escape room „W pracowni Heweliusza”, a także warsztaty „Historyczne miasto”. Na Górze Gradowej dostępne będą także dobrze znane wystawy interaktywne i warsztaty „Tropem dinozaurów”. W Domu Zdrojowym zaplanowano natomiast warsztaty ekologiczne „Hydrodetektyw” i „Co w trawie piszczy?”. Więcej szczegółów i informacje o zapisach lub ewentualnych biletach znajdują się na stronie Hevelianum.

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego przygotował Miasteczko Zimowe, które będzie działać w dniach: 17, 18, 20 i 21 lutego br. W programie przewidziano m.in. warsztaty na siłowni obejmujące zajęcia ruchowe, wykłady profilaktyczno-integracyjne łączące edukację na temat zdrowego stylu życia z aktywnościami wspierającymi budowanie relacji, gry terenowe pełne przygód i zabawy na świeżym powietrzu, tor gimnastyczny i korekcyjny pomagający rozwijać ogólną sprawność fizyczną, turnieje piłkarskie w trakcie których dzieci będą mogły trenować swoje umiejętności sportowe i współpracę w drużynie, siatkówkę, kręgle, gry planszowe czy ognisko z kiełbaskami.

Szczegóły oferty wraz z formularzem pojawią się na stronie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Oferta będzie bezpłatna, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

GOS zaprasza na aktywne ferie zimowe

- W zdrowym ciele zdrowy duch! Dlatego Gdańsk, jak co roku stawia na sport – mówi Marcin Mickun, radny klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska - W tym roku ciekawe oferty przygotowały m.in. Szkoły Ratownictwa Gdańskiego Ośrodka Sportu, Lechia Tenis Club przy Traugutta 29, Stowarzyszenie Gwardyjski Klub Sportowy Wybrzeże czy Klub Sportowy Sport Park. Co ciekawe, organizowane będą też zajęcia dla młodzieży na żaglowcu Generał Zaruski.

Gdański Ośrodek Sportu przygotował ofertę, która wspiera rodziców dzieci i młodzieży w zorganizowaniu aktywnego czasu. Do wyboru jest m.in. tenis, badminton oraz judo, ale także unihokej, piłka nożna i inne atrakcje. Będzie można zasmakować żeglarstwa, poznać tajemnice podwodnych głębin, a także rozpocząć przygodę z ratownictwem wodnym. Udział w większości zajęć jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Zimowa Szkoła Ratownictwa na Pływalniach GOS

Jak wygląda praca ratownika wodnego? Jakie musi posiadać umiejętności? Czy trzeba być mistrzem pływania? Odpowiedź na te i inne pytania można będzie poznać uczestnicząc w cyklu tygodniowych zajęć Zimowej Szkoły Ratownictwa dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat.  Zajęcia będą odbywać się na pływalniach Gdańskiego Ośrodka Sportu: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi. Uczestnictwo w Zimowej Szkole Ratownictwa jest odpłatne na zasadach promocyjnej ceny wejścia na pływalnię obowiązującej podczas ferii zimowych, czyli każda lekcja to koszt zaledwie 6 zł za osobę. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Na zakończenie ferii zimowych 2 marca 2025 roku dla wszystkich uczestników Zimowej Szkoły Ratownictwa zostaną zorganizowane zawody na Pływalni Chełm.

Zapisów można dokonać na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Wszelkie pytania dotyczące Zimowej Szkoły Ratownictwa można kierować pod numer tel.: 517 806 588.

  • Terminy: Dni powszednie ferii zimowych (I tydzień, 17.02-21.02 oraz II tydzień, 24.02-28.02.2025 roku), I grupa 14:00 – 15:00, II grupa 15:00 – 16:00 (czas trwania zajęć wynosi 60 minut)
  • Miejsce: Pływalnie w Gdańsku: Pływalnia Chełm przy ul. Chałubińskiego 13 – duża niecka, mała niecka, Pływalnia Orunia przy ul. Smoleńskiej 6/8 – 2 tory duża niecka, Pływalnia Stogi przy ul. Stryjewskiego 28 – 2 tory duża niecka, Pływalnia Osowa przy ul. Siedleckiego 14 – 2 tory duża niecka.
  • Koszt: 6 zł za każdą godzinę zajęć. 

Aktywne ferie z Lechia Tennis Club

Dzieci i młodzież szkolna mogą także wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Lechia Tennis Club, przy ul. Traugutta 29. Zaplanowano szeroki program sportowo-rekreacyjny (tenis, sparingi tenisowe z rówieśnikami, unihokej, piłka nożna i inne), zabawy i animacje, zajęcia edukacyjne (gry i zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy). Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie zmiennego obuwia oraz stroju sportowego. Sprzęt zapewnia organizator. Zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia można przesyłać na adres biuro@lechiatennisclub.pl.

  • Terminy:17-21.02. 2025r. oraz 24-28.02.2025 r., 11.00-12.00 i 14.00-15.00
  • Miejsce: Korty tenisowe przy ul. Traugutta 29
  • Zapisy: biuro@lechiatennisclub.pl
  • Organizator: Lechia Tennis Club

Treningi Judo

SGKS Wybrzeże zaprasza dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia judo. Aktywności będą odbywać się na Hali Sportów Walki przy ul. Traugutta 29. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie stroju sportowego z długim rękawem i długą nogawką. Zgłaszać można się stacjonarnie w biurze klubu lub pod tel. 605 086 353.

  • Terminy: 17-21.02.2025r. oraz 24-28.02.2025r., 09.00-10.00 oraz 16.00-17.00
  • Miejsce: Hala sportowa przy ul. Traugutta 29
  • Zapisy: w biurze klubu lub tel. 605 086 353
  • Organizator: SGKS Wybrzeże

Półkolonie sportowe na Przymorzu

Podczas Ferii z Klubem Sport Park zainteresowani poznają podstawy zasad i technik gry w badmintona. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiększenia swojego poziomu świadomości na temat historii badmintona, a także zwiększyć umiejętności pracy w grupach. Treningi będą się odbywać na specjalnie przygotowanym boisku, dysponującym pełnym ogrzewaniem i zadaszeniem, znajdującym się przy ul. Lecha Kaczyńskiego 13.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: biuro@sportpark.com.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 509 024 105.

  • Terminy: 17-21.02. 2025r. oraz 24-28.02.2025r. (poniedziałki, środy i piątki), 11.00-13.00
  • Miejsce: Klub Sportowy Sport Park Przymorze przy ul. Lecha Kaczyńskiego 13
  • Zapisy: biuro@sportpark.com.pl lub telefonicznie 509 024 105
  • Organizator: Sport Park Przymorze

Warunkiem uczestnictwa w wyżej wymienionych zajęciach: judo, tenisie oraz badmintonie jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów prawnych) lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach.

Ferie z Zaruskim i Narodowym Muzeum Morskim

Młodzież w wieku 13-18 lat może wziąć udział w zajęciach organizowanych przez załogę gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Każdy z turnusów oferuje cykl edukacyjny z różnorodnym, odpowiednio opracowanym programem na każdy dzień. Decyduje kolejność zgłoszeń poprzez stronę internetową.

W programie między innymi zapoznanie z żaglowcem „Generał Zaruski” – historia, budowa, eksploatacja, podstawy nawigacji – praca z mapą tradycyjną i elektroniczną, nanoszenie pozycji geograficznej, wyznaczanie kursu, planowanie trasy rejsu, ABC meteorologii i budowa jachtu.

Nie lada atrakcje przygotował także Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Śladami Kapitana Nemo uczestnicy poznają pojazdy podwodne ze zbiorów muzeum, specyfikę ich pracy w morskiej toni i prawa fizyki z tym związane. Poszerzą także swoją wiedzę na temat postaci generała Mariusza Zaruskiego.

  • Termin: 17-21.02.2025 r. oraz 24-28.02.2025 r., 10.00 – 13.00
  • Miejsce: STS „Generał Zaruski” oraz obiekty Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
  • Uczestnicy: wiek 13-18 lat
  • Organizator: Gdański Ośrodek Sportu i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
  • Zapisy: na stronie zaruski.pl. Kontakt do osób prowadzących: Piotr Królak (I turnus), tel. 510 374 585, e-mail: piotr.krolak@sportgdansk.pl, Adam Walczukiewicz (II turnus), tel. 500 705 195, e-mail: adam.walczukiewicz@sportgdansk.pl.

Ferie z kulturą i sztuką

Zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja, by spędzić czas w inspirujący sposób.

- Gdańsk, jak co roku w czasie ferii, oferuje także bogaty program wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Instytucje, takie jak m.in. Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Gdańska, Gdański Archipelag Kultury czy Miejski Teatr Miniatura, przygotowały liczne warsztaty, spektakle i gry miejskie – dodał Marcin Mickun, radny Miasta Gdańska. – Szczegóły dotyczące zapisów i opłat będzie na można znaleźć na stronach poszczególnych instytucji oraz na portalu gdansk.pl. Zapraszamy do uczestnictwa – to doskonała okazja, by spędzić zimowy czas w twórczy i inspirujący sposób.

Ferie w Miniaturze

Podczas ferii w Miniaturze można zrelaksować się w teatralnym spa i spełniać marzenia w Gangu Marzeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz online. Na scenie zobaczyć można spektakle, m.in. „Charlie zmienia się w kurczaka” (6+), „Gang godziny duchów” (6+), sensoryczny „To tu to dom” (1+) oraz „Niewidoczne” (5+), które pozwala doświadczyć świata w nowy sposób.

Dział Edukacji przygotował warsztaty dla rodzin (19 lutego, 16:30) oraz nauczycieli (20 lutego, 16:30) w przestrzeni sensorycznej Miniaturowego spa. W dniach 26–28 lutego (12:30–15:00) odbędą się warsztaty „Gang Marzeń” dla dzieci 7+, podczas których uczestnicy stworzą swoje wymarzone ferie na Dużej Scenie.

Bilety na spektakle dostępne są online i w kasie teatru (40 zł normalny, 38 zł ulgowy). Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy przez formularz online – liczba miejsc ograniczona.

  • Terminy: Gang Marzeń – 26-28 lutego, Miniaturowe Spa – 19 i 20 lutego
  • Koszt: bezpłatne
  • Zapisy: przez formularz na stronie Miejskiego Teatru Miniatura

Ferie w Instytucie Kultury Miejskiej

W każdy poniedziałek uczestnicy zajęć w Instytucie Kultury Miejskiej wezmą udział w warsztatach ilustratorsko-literackich, w środy czekają na nich zajęcia ruchowe, a w piątki – odkrywanie tajemnic miasta. Dodatkową atrakcją będzie przedpremierowy pokaz filmu „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku” (26 i 28 lutego) oraz możliwość udziału w grze miejskiej lub spacerze filmowym.

  • Terminy: 17, 19, 21, 24, 26, 28 lutego
  • Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
  • Koszt: 10 zł za zajęcia
  • Zapisy: do końca stycznia/początku lutego

Dla każdego coś twórczego! Ferie z GAK

Gdański Archipelag Kultury (GAK) zaprasza dzieci i ich opiekunów do udziału w feriach pełnych zajęć artystycznych, które odbywać się będą w ośmiu domach kultury w siedmiu dzielnicach miasta. W tym roku uczestnicy będą mogli przenieść się do magicznego świata bajek, rozwijając swoje pasje w tańcu, rękodziele, filmie i innych dziedzinach.

Teledysk, jak z bajek Pana Kleksa

Plama GAK organizuje cykl warsztatów dla młodych twórców i twórczyń filmowych oraz teatralnych, poświęcony realizacji teledysku. Warsztaty obejmują wszystkie etapy produkcji – od przygotowania scenariusza, choreografii i wstawek aktorskich, po montaż.

  • Terminy: 24, 26, 28 lutego, godz. 9.00-14.00
  • Miejsce: Plama GAK
  • Koszt: 150 zł za 3 warsztaty (dostępna pula biletów ekonomicznych za 1 zł)
  • Zapisy: na stronie Bilety24 lub stacjonarnie w filiach GAK

Gliniane ferie „Zima Muminków”

W Wyspie Skarbów GAK będzie otwarta pracownia ceramiczna, w której dzieci w wieku 8–12 lat będą mogły spędzić gliniane ferie z Muminkami.

  • Terminy: 24, 26, 28 lutego, godz. 11.00-14.00
  • Miejsce: Wyspa Skarbów GAK
  • Koszt: 150 zł za 3 warsztaty
  • Zapisy: Bilety24 lub stacjonarnie w filiach GAK

Zimowa przygoda – artystyczna gra familijna

"Zimowa gra terenowa" poprowadzi dzieci w wieku 6–12 lat i ich rodziców szlakiem pełnym przygód i rozwijających zabaw. Rozpocznie się pod budynkiem Sceny Muzycznej GAK (ul. Nowiny 2B, Gdańsk Orunia) w Parku Oruńskim, a zakończy drobną niespodzianką w Stacji Orunia GAK.

  • Terminy: 23 lutego, godz. 14.30-16.30
  • Miejsce: Scena Muzyczna - Stacja Orunia GAK
  • Koszt: 50 zł - bilet familijny na całą grupę. Dostępna pula biletów ekonomicznych za 1zł
  • Zapisy: Bilety24 lub stacjonarnie w filiach GAK

Maska fantastycznego zwierzęcia - papieroplastyka

W Windzie GAK młodsze grono będzie mogło poczuć rytm karnawału podczas warsztatów papieroplastyki. Osoby uczestniczące wykonają oryginalne maski inspirowane fantastycznymi zwierzętami.

  • Terminy: 25,27 lutego, godz. 9.00-12.00 Winda, 24,26 lutego, godz. 15.00-18.00 Dom Sztuki
  • Miejsce: Winda GAK, Dom Sztuki GAK
  • Koszt: 80 zł za 2 warsztaty, Dostępna pula biletów ekonomicznych za 1zł
  • Zapisy: Bilety24 lub stacjonarnie w filiach GAK

Choreografia i taniec jak z bajki

Gama GAK zaprasza dzieci w wieku 6–10 lat na taneczną podróż do świata popularnych filmów i bajek. Osoby uczestniczące będą mogły wcielić się w postaci z takich produkcji, jak Nasze Magiczne Encanto, Akademia Pana Kleksa czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz, ucząc się choreografii inspirowanych tymi filmami.

  • Terminy: 18, 20, 25, 27 lutego, godz. 9.00-12.00 (Stacja Orunia) 15.00-18.00 (Gama GAK)
  • Miejsce: Gama GAK, Stacja Orunia GAK
  • Koszt: 80 zł za 2 warsztaty (pula biletów za 1 zł)
  • Zapisy: Bilety24 i stacjonarnie w GAK

Mój Kucyk – Hobby Horse

Projektornia GAK zaprasza miłośników i miłośniczki jazdy konnej w wieku 11–15 lat na wyjątkowe warsztaty szycia własnego konika na kiju (hobby horse). W programie połączenie nauki nowych umiejętności z integracyjną zabawą.

  • Terminy: 17, 19, 20 lutego, godz. 12.00-15.00
  • Miejsce: Projektornia GAK
  • Koszt: 150 zł za 3 warsztaty
  • Zapisy: Bilety24

Ferie zimowe w ŁAŹNI

W trakcie pierwszego tygodnia warsztatowego w ŁAŹNI 1 uczestnicy będą wycinać, malować, lepić z plasteliny i rysować, po czym, stworzone projekty i grafiki spróbują wprawić w ruch. Pokazane zostaną różnorodne techniki, z których będzie można korzystać w zaciszu domowym do tworzenia własnych projektów. Warsztaty z animacją w ŁAŹNI to przede wszystkim dobra zabawa i zachęta do eksperymentowania z formą.

Podczas drugiego tygodnia warsztatów młodzi artyści stworzą od podstaw własny utwór muzyczny, a ponad to zrealizują do niego teledysk. Pod opieką duetu shama, młodzi adepci sztuki współczesnej zdobędą narzędzia i wiedzę niezbędną do rozpoczęcia przygody z tworzeniem własnych utworów. W trakcie pracy nad utworem rozpoczniemy również pisanie scenariusza oraz pracę nad tworzeniem storyboardu do teledysku. Po napisaniu własnego utworu uczestnicy przejdą do realizacji części wizualnej, gdzie poznają techniczne aspekty rejestracji obrazu. Warsztaty zakończymy pokazem gotowego dzieła.

  • Terminy: I tydzień (17-21 lutego): Warsztaty animacji / II tydzień (24-28 lutego): Tworzenie muzyki i teledysku
  • Miejsce: CSW ŁAŹNIA 1 (Dolne Miasto)
  • Koszt: bezpłatne
  • Zapisy: mikolaj.robert.jurkowski@laznia.pl

Łaźnia w Nowym Porcie zaprasza dzieci na wyjątkowe warsztaty, które pozwolą im odkryć, jak niezwykłym narzędziem wyrazu jest ich własny głos. W dzisiejszym świecie pełnym szumu informacyjnego, prawdziwa siła tkwi w autentyczności – a każdy głos, tak jak każdy człowiek, jest jedyny w swoim rodzaju. Podczas warsztatów młodzież będzie miała okazję eksperymentować z dźwiękiem, mikrofonem i elektroniką, usłyszeć siebie w nowy i inspirujący sposób, przełamać bariery, które często utrudniają nam otwieranie się na innych.

W drugim tygodniu ferii Łaźnia 2 zaprasza na wyjątkowe warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy wyruszą w kreatywną podróż dookoła świata. Każdego dnia odkryją sztukę innego kontynentu, od klasycznej Europy, przez afrykańskie maski, chińskie smoki, aż po totemy rdzennych mieszkańców Ameryki. W tą nietypową podróż uczestnicy wyruszą własnoręcznie wykonanym balonem. Warsztaty sprzyjają rozwojowi zdolność manualnych, podnoszą wiarę w siebie i swoje możliwości. Zastosowanie różnych form pracy, w tym zabaw integracyjnych, sprzyja nauce   współdziałania oraz pozwala uczestnikom w nawiązywaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami. To pięć dni pełnych kolorów, emocji i niezapomnianych wrażeń!

  • Terminy: I tydzień (17-21 lutego): Warsztaty muzyczne „Rap, Chlap,, siła głosu” godz. 10.00-15.00, II tydzień (24-28 lutego): Artystyczne podróże – 5 dni, 5 kontynentów” godz. 10.00-15.00
  • Miejsce: CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 5
  • Koszt: bezpłatne
  • Zapisy: i.wieczorek@laznia.pl

Ferie w bibliotekach

Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia organizowane w czasie ferii zimowych. W programie znalazło się wiele atrakcji, takich jak warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe, escape roomy, planszówki oraz spektakl teatralny.

W Bibliotece Manhattan w dniach 17-21 lutego w godzinach 10.00-11.30 odbędą się „Ferie z przygodą”, podczas których uczestnicy przeniosą się w świat książek przygodowych i wezmą udział w zabawach plastycznych i ruchowych. Zajęcia nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych. Dodatkowo, 26 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się spektakl Teatrzyku Wesoły Molik, najprawdopodobniej inspirowany tematyką dinozaurów. Po przedstawieniu dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Biblioteka Pilotów przygotowała dwa wydarzenia dla dzieci w wieku 8-11 lat. 19 lutego w godzinach 12.00-13.30 odbędzie się przygodowa gra biblioteczna „Poszukiwacze zaginionej księgi”, natomiast 26 lutego w tym samym przedziale czasowym uczestnicy wezmą udział w warsztatach „Artystyczne transformacje”, które pozwolą na twórczą ekspresję i rozwijanie kreatywności.

Biblioteka Babie Lato zaprasza na szereg różnorodnych zajęć. 17 i 24 lutego o godzinie 12.00 odbędzie się escape room „Śnieżne Królestwo”, przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat. Na to wydarzenie obowiązują zapisy, których można dokonać stacjonarnie lub mailowo. W dniach 19 i 26 lutego o godzinie 12:00 odbędą się zimowe warsztaty plastyczne „Ferie ze sztuką”, podczas których dzieci w wieku 7-12 lat stworzą swoje własne artystyczne prace. 20 i 27 lutego, również o godzinie 12.00, uczestnicy będą mogli wziąć udział w „Planszówkowych czwartkach”, skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży. W tych samych dniach odbędą się także zajęcia taneczne, zapewniające ruch i dobrą zabawę.

Akcja Zima w Muzeum Gdańska

Muzeum Gdańska zaprasza dzieci i młodzież na „Akcję Zima” – inspirujące zajęcia w gdańskich zabytkach. To okazja dla turystów i mieszkańców, by odkryć historię miasta na nowo, poznając wybitnych gdańszczan, lokalne legendy i mitologiczne stwory ukryte w architekturze.

Osoby zainteresowane spacerami historycznymi będą mogły wybrać się na „Arsenał dawnego Gdańska”, by poznać tajniki dawnych fortyfikacji i zbrojowni miasta. Spacer „Fenomen Gdańska” przybliży unikalne aspekty architektury i kultury miasta, a podczas wycieczki „Śladami gdańskiej Temidy” uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądał system sądowniczy w dawnym Gdańsku oraz jakie historie kryją związane z nim budowle.

Dla miłośników zagadek i aktywnego zwiedzania przygotowano gry terenowe, które umożliwią interaktywne poznawanie historii miasta. „Kulinarna podróż po Gdańsku” pozwoli odkryć dawne tradycje kulinarne i poznać smaki, które przez wieki kształtowały gdańską kuchnię. W grze „Przygody pana van Wordena” uczestnicy wyruszą na poszukiwanie śladów bohatera literackiego, a „Śladami Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku” przybliży historię polskiej społeczności w okresie międzywojennym.

Nie zabraknie także możliwości zwiedzenia najważniejszych zabytków Gdańska. Uczestnicy będą mogli odwiedzić Ratusz Głównego Miasta, w którym poznają dzieje władz miejskich i zobaczą wspaniałe wnętrza dawnej siedziby władz Gdańska. Wizyta w Domu Uphagena przybliży codzienne życie bogatych gdańszczan w XVIII wieku, natomiast w Dworze Artusa będzie można poczuć atmosferę dawnych spotkań elity miejskiej i podziwiać jedną z najpiękniejszych sal reprezentacyjnych w Europie.

  • Termin: 17 lutego – 2 marca
  • Miejsce: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena
  • Koszt: 10 zł/osoba
  • Zapisy: telefonicznie:+48 503 437 825 lub mailowo: edukacja@muzeumgdansk.pl

Ferie w ECS

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza grupy kolonijne i półkolonijne do skorzystania z dwóch ofert warsztatowych – odkryć, jak wyglądał dawny Gdańsk i jak zmienił się przez dekady lub spróbować stworzyć własną opowieść za pomocą obrazów i słów. Szczegóły znajdują się tutaj.

Dla rodzin z dziećmi ECS przygotował dwie propozycje warsztatowe. „W krainie śniegu” – w końcu to ferie zimowe oraz „Umowa stoi” – abyśmy lepiej porozumiewali się w naszych rodzinach.

  • Terminy dla grup zorganizowanych: 17-28 lutego (poniedziałki, środy, czwartki i piątki), terminy warsztatów dla rodzin: 17, 19, 21, 27 lutego (Umowa stoi) 20, 24, 26, 28 (W krainie śniegu)
  • Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności
  • Koszt: 15 zł/osoba
  • Zapisy: formularz na stronie ECS

Ferie w Operze Bałtyckiej

Wycieczka za kulisy Opery Bałtyckiej to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne dla widzów. Podczas wycieczki będzie można zwiedzić takie zakamarki teatru jak scena, kulisy, garderoby, pracownia charakteryzatorska czy magazyn kostiumów, a także usłyszeć ciekawe historie związane z tymi przestrzeniami. Dodatkowo, uczestnicy wejdą na fragment próby jednego z zespołów – baletu, orkiestry lub chóru, by pokazać, jak wygląda proces przygotowań do spektaklu.

  • Terminy: 26 i 27 lutego
  • Miejsce: Opera Bałtycka
  • Koszt: 15 zł/osoba
  • Zapisy: edukacja@operabaltycka.pl

Teatr Wybrzeże

Między 16 lutego a 2 marca Teatr Wybrzeże zaprasza na różnorodne warsztaty: rodzinne, dla młodzieży i lekcje teatralne dla grup półkolonijnych. W ofercie pojawiły się także kolejne wydarzenie w ramach projektu „Rodzice w teatrze”, zwiedzanie teatru od kulis dla grup zorganizowanych i dla widzów indywidualnych, a także pokazy spektaklu „Złoty klucz”. Szczegółowe opisy oferty na ferie można znaleźć na stronie internetowej Teatru Wybrzeże

  • Terminy: 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26 lutego oraz 2 marca
  • Miejsce: Teatr Wybrzeże
  • Koszt: Warsztaty teatralne – 20 zł/osoba, zwiedzanie teatru – 20-30 zł oraz spektakl „Złoty Klucz” – 25-30 zł
  • Zapisy: bilety dostępne na stronie Teatru Wybrzeże
fot. D.Paszlinski gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda