mobile

Gala 11. Festiwalu Filmów Jednominutowych

Minuta - starczy?

Festiwal Filmów Jednominutowych już od dziesięciu lat zaprasza młodych filmowców - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów - do udziału w konkursie na krótki film. Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to nie lada wyzwanie, wymagające niezwykłej dyscypliny i kreatywności. Cechy te charakteryzują grupę filmowców, których prace zaprezentujemy podczas festiwalu. Na program tegorocznej odsłony festiwalu składają się spotkania z Jurorami konkursu na film jednominutowy, którzy zaprezentują wielostronne spojrzenie na fenomen filmu oraz gala wręczenia nagród połączona z pokazem najlepszych jednominutówek z minionego roku.

 

Gala 11. Festiwalu Filmów Jednominutowych

 

PROGRAM:

5 października

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (Korzenna 33/35)
Spotkania z jurorami:
17:00 Monika Talarczyk-Gubała: Koncept atrakcji w nowej historii kina
18:30 Michał Walkiewicz - o krytyce filmowej (prowadzenie: Paweł Biliński)
20:15 Kinga Dębska - o reżyserii filmowej (prowadzenie: Krzysztof Kornacki)

6 października
Centrum św. Jana w Gdańsku (Świętojańska 50)
19:00 Gala finałowa

prowadzenie: Paweł Biliński

W programie gali: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, projekcja 42 najlepszych filmów jednominutowych (45 min)

Biogramy:

Kinga Dębska - reżyser filmowa i telewizyjna, twórczyni filmów dokumentalnych, Absolwentka szkoły filmowej FAMU w Pradze.
Jej najnowszy film "Moje córki krowy" był w 2016 roku w polskich kinach hitem frekwencyjnym, osiągając ponad 700 000 widzów.
Za tę produkcję otrzymała liczne nagrody, m. in. Polskie nagrody filmowe "Orły" w 2016 roku (nagroda publiczności, nagroda za najlepszy scenariusz) oraz nagrody dziennikarzy i publiczności na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2015 roku.
Za produkcję "Aktorka", poświęconą Elżbiecie Czyżewskiej, otrzymała w 2016 roku "Orła" w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Monika Talarczyk-Gubała - Doktor habilitowana, Profesor PWSFTviT w Łodzi, historyczka kina, badaczka kina kobiet. Autorka książek: "PRL się śmieje! Polska komedia filmowa 1945-1989″ (Warszawa 2007), "Wszystko o Ewie. Filmy Barbary Sass a kino kobiet w drugiej połowie XX wieku" (2013), "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii" (2013, Nagroda PISF), "Wanda Jakubowska. Od nowa" (2015). Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców i współpracowniczka Krytyki Politycznej.

Michał Walkiewicz - krytyk filmowy, dziennikarz. Redaktor naczelny portalu Filmweb. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2008 zdobył główną nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, przyznawaną młodym krytykom filmowym. W 2015 wyróżniono go nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka Filmowa.
Swoje recenzje i artykuły publikował m. in. w Filmie, Kinie, Machinie, Tygodniku Powszechnym, Przekroju, Czasie Kultury, K MAG-u, Aktiviście.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda