Derby Pomorza dla AP Orlen Gdańsk!

W czwartej kolejce Ekstraligi Kobiet doszło do niezwykle ciekawego dla kibiców starcia. W derbach Pomorza piłkarki Pogoni Dekpol Tczew podejmowały AP Orlen Gdańsk.

Marcin Kalicki

Świetnie spisujące się w tym sezonie gdańszczanki znakomicie rozpoczęły wyjazdowe spotkanie w Tczewie. Już w czwartej minucie doskonałą akcję drużyny z Gdańska skutecznym strzałem zakończyła Clarissa Kirsch-Downs. Zdobyta bramka tylko napędziła piłkarki AP Orlen, które nie zamierzały zwalniać tempa. W dwudziestej drugiej minucie Olga Massombo pokonała Adrianę Banaszkiewicz i podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego prowadziły już 2:0. Mimo stworzenia sobie kolejnych groźnych akcji do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie obydwaj trenerzy postanowili dać szansę zmienniczkom, a gra nieco wyrównała się. W siedemdziesiątej drugiej minucie Kimberly Sanford po raz trzeci pokonała bramkarkę Pogoni ustalając tym samym wynik spotkania.

Pogoń Dekpol Tczew – AP Orlen Gdańsk 0:3 (0:2)

Bramki: Clarissa Kirsch-Downs (4), Olga Massombo (22), Kimberly Sanford (72)

Żółte kartki: Aleksandra Witczak, Katarzyna Nowak – Gabriela Zimecka, Clarissa Kirsch-Downs, Olga Sirant

Składy:

Pogoń: Adriana Banaszkiewicz, Weronika Andrzejewska (46 – Aleksandra Witczak), Yurina Enjo, Julia Jędrzejewska, Oliwia Katowicz (60 – Klaudia Tobiczyk), Małgorzata Korda, Katarzyna Nowak (70 – Barbara Wierzbińska), Agnieszka Rembalska, Magdalena Sobal, Martyna Tryka (46 – Aleksandra Pąk), Monika Wziątek (70 – Emila Sobierajska).

AP Orlen: Marta Michlewicz, Julia Formela (75 – Katarzyna Gozdek), Tatiana Dabney, Clarissa Kirsch-Downs, Angelika Kołodziejek (75 – Klaudia Dymińska), Olga Massombo (85 – Olga Sirant), Ewelina Piórkowska (64 – Jagoda Szewczuk), Kimberly Sanford, Jolanta Siwińska, Weronika Tarnawska, Gabriela Zimecka (85 – Oliwia Gadawska).

Dzięki wygranej piłkarki AP Orlen awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę zawodniczki z Gdańska zmierzą się na Stadionie Miejskim przy ul. Traugutta 29 z BTS Rekordem Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 17:00. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.