mobile

Clément Cogitore gościem Goyki 3 Art Inkubatora

W styczniu w sopockim Art Inkubatorze gościć będzie wybitny francuski artysta wizualny Clément Cogitore. 18 stycznia, o godzinie 18.00 odbędzie się otwarty dla publiczności wykład mistrzowski, w trakcie którego artysta opowie o swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy jako twórca filmów i wideo, podzieli się fragmentami ostatnich prac i omówi główne wątki swojej praktyki artystycznej. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i będzie moderowane przez Alka Hudzika. Wstęp wolny.

informacja prasowa
Clément Cogitore gościem Goyki 3 Art Inkubatora

Podczas wizyty artysty w Sopocie, publiczność będzie miała również okazję zobaczyć filmy Clément Cogitore'a. 16 stycznia 2023 roku o godzinie 18.00 zaprezentowany będzie „Neither Heaven Nor Earth" z 2015 roku, a następnego dnia o tej samej porze „Bielutin" z 2011 r. i „Braguino" z 2017 roku. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Pokaz filmów odbędzie się dzięki uprzyjemości Artysty, Chantal Crousel Consulting, Paris; Galerie Elisabeth i Reinhard Hauff, Stuttgart.

Portfolio review

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów i studentki pracujących z wideo, filmem i działaniami multimedialnymi do zgłaszania się na indywidualne konsultacje portfolio z Clémentem Cogitore. W trakcie konsultacji Cogitore spotka się z grupą studentów, aby skonsultować ich portfolia. Aby zgłosić chęć udziału w portfolio review należy wypełnić formularz oraz do 15 grudnia 2022 r., do godz. 14.00, przesłać portfolio na adres kasia.sobczak@goyki3.pl. Spośród zgłoszeń zostaną wybrane trzy osoby, które 18 stycznia 2023 roku będą mogły spotkać się z artystą na konsultacjach w Sopocie. Konsultacje odbędą się w języku angielskim. Dojazd na koszt własny.

Clément Cogitore, współczesny francuski artysta i filmowiec. Po studiach w Le Fresnoy, francuskim Narodowym Studiu Sztuki Współczesnej, Clément Cogitore rozwinął swoją praktykę artystyczną na skrzyżowaniu sztuki współczesnej i kina. Łącząc film, wideo, instalacje i fotografie, Cogitore kwestionuje sposoby współżycia między ludzkością a jej własnymi obrazami i reprezentacjami. Rytualność, pamięć zbiorowa, figuracja sacrum, jak również szczególna idea przenikania się światów są wiodącymi trendami w jego praktyce. W 2018 roku, Clément Cogitore otrzymał prestiżową nagrodę Marcela Duchampa w dziedzinie sztuki współczesnej. Od 2018 roku wykłada w Ecole des Beaux Arts de Paris, gdzie kieruje swoją własną pracownią filmową.

Prace Cogitore były pokazywane i wystawiane m.in. w Palais de Tokyo, MADRE (Neapol), Centre Georges Pompidou (Paryż), Institute of Contemporary Arts ICA (Londyn), Haus der Kulturen der Welt (Berlin), MACRO (Rzym), MoMA (Nowy Jork), Museum of Fine Arts (Boston), MNBA (Québec), SeMA Bunker (Seul), Red Brick Art Museum (Pekin), Kunsthaus Baselland (Bazylea). W 2011 roku Cogitore otrzymał główną nagrodę Salon de Montrouge w dziedzinie sztuki współczesnej, a rok później został rezydentem Villa Medici, Akademii Francuskiej w Rzymie. Jego prace filmowe były wybierane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach (Cannes, Locarno, Telluride, Los Angeles, San Sebastian).

Clément Cogitore jest reprezentowany przez Chantal Crousel Consulting, Paryż oraz przez Galerie Elisabeth & Reinhard Hauff, Stuttgart.

Partner projektu: Instytut Francuski w Warszawie

 fot. materiały Goyki 3 Art Inkubatora

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda