mobile

41-latek myślał, że nie jest pijany mając 1,5 promila alkoholu we krwi

Pomorska policja zatrzymała 41-latka, który jechał autem mając we krwi 1,5 promila alkoholu. Jak relacjonuje policja mężczyzna dzień wcześniej wypił znaczne ilości alkoholu po czym poszedł spać. Gdy rano wstał myślał, że jest trzeźwy.

oprac. IP
41-latek myślał, że nie jest pijany mając 1,5 promila alkoholu we krwi

Jak przekazała pomorska policja patrol, który we wczesnych godzinach porannych patrolował ulicę Wejherowską zauważył pojazd na minuty, którego kierowca z dużą prędkością zjechał z ronda nie sygnalizując tego manewru, a następnie wjechał na Alei Niepodległości, gdzie miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierujący autem przecinał linię podwójną ciągłą zajmując dwa pasy ruchu i kolejny raz nie sygnalizował manewru. Natychmiast został on zatrzymany do kontroli drogowej. Gdy tylko policjanci podeszli do auta od razu poczuli od kierowcy silny zapach alkoholu, a alkomat pokazał, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu.

41-letni sopocianin w rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że przez cały wczorajszy dzień spożywał wódkę i piwo, przespał noc i dziś około godziny 5.00 wypożyczył auto na minuty, bo dobrze się czuł i był pewny, że jest trzeźwy. Policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam wkrótce usłyszy zarzuty za przestępstwo oraz wykroczenia drogowe i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

fot. Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda