mobile

23-latek zatrzymany ws. zabójstwa w pustostanie

Jak przekazała pomorska policja policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego br. prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie zabójstwa, do którego doszło w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Praca policjantów pozwoliła na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o popełnienie tej zbrodni i doprowadzenie go przed wymiar sprawiedliwości.

mat.pras.
23-latek zatrzymany ws. zabójstwa w pustostanie

Policjanci od początku lutego prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Jak wyjaśnia pomorksa policja sprawa dotyczyła zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia.

Ustalenie tożsamości 43-latka, z uwagi na rozległe poparzenia ciała było bardzo trudne. W tym przypadku pomocne okazały się badania DNA w oparciu o próbki pobrane od rodziny zmarłego. Policjanci dzięki szczegółowej analizie materiału potwierdzili jego tożsamość.

Szczegółowa i skrupulatna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy ustalali świadków zdarzenia i przeglądali zapisy z kamer monitoringu pozwoliły na ustalenie tożsamości 23-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, w poniedziałek, 23-latek został zatrzymany i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości.  Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

fot. pomorska policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda