18. Fląder Festiwal już w ten piątek!
Od piątku do niedzieli, 20-22 sierpnia, plaża w Brzeźnie jak co roku stanie się plenerową sceną dla polskich zespołów muzycznych za sprawą Fląder Festiwal. W tegorocznym programie 18. już edycji wydarzenia m.in. koncerty Tides From Nebula, Etna Kontrabande, Żurawie, 19 Wiosen czy Byty. Wstęp wolny.
Muzyczny, alternatywny Fląder Festiwal powraca - organizatorzy w piątek, sobotę i niedzielę, 20-22 sierpnia zapraszają na 18. już edycję imprezy, na plażę do Gdańska-Brzeźna, gdzie po raz kolejny zaprezentują się jedne z ciekawszych polskich zespołów.
- Fląder Festiwal to już rozpoznawalny w kraju, plenerowy, największy na Wybrzeżu niebiletowany festiwal polskiej sceny niezależnej i alternatywnej. Łączy wiele muzycznych gatunków, wypełnia zapotrzebowanie słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów i doświadczenie występujących artystów - zapraszają organizatorzy.
Na dwóch scenach, ustawionych przy wejściu 51, oraz 52, wystąpi ponad 20 zespołów, m.in. z Gdańska oraz z Gdyni, tworzących w nurcie muzyki alternatywnej, noise rock, psychodelic punk, elektronika, pop czy jazz. Usłyszymy KONKRETbandę, Over The Under, , Tides From Nebula, Dance Like Dynamite, Ugory, Tentent, 19 Wiosen, Żurawie, Byty i wiele innych formacji. Każdy koncertowy dzień kończyć będzie potańcówka, podczas której o odpowiedni nastrój zadba DJ.
Na miejscu znajdziemy w tym roku także stoiska instytucji ekologicznych wspierających działania na rzecz poprawy ekosystemu, oczyszczania Bałtyku z zanieczyszczeń i ograniczenia wprowadzania substancji niebezpiecznych do środowiska naturalnego: Fundacji Mare, której misją jest ochrona ekosystemów morskich, przygotuje wystawę fotograficzną dedykowaną najważniejszym problemom Bałtyku, w tym niebezpiecznymi wrakami zalegającymi na dnie morza. Na stoisku będzie można porozmawiać z ekspertem, edukacyjne atrakcje czekać będą również na najmłodszych, dla których Fundacja przygotował morskie kolorowanki i morskie wielkowymiarowe memo.
Podczas festiwalu Fląder Festiwal zaprezentowany zostanie również projekt badawczy FanpLESStic-sea obejmujący działania, których celem jest zmniejszenie ilości mikroplastików odprowadzanych do wód Morza Bałtyckiego oraz eliminowanie ich potencjalnych źródeł. W pobliżu miejsca festiwalu znajduje się pierwsza w Polsce, pilotowa stacja badająca skuteczność roślinnego oczyszczania wód opadowych z mikroplastiku. W ramach festiwalu planowana jest dodatkowa wystawa, której celem będzie zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska głównie tworzywami sztucznymi.
Wstęp wolny.
Fot. mat. pras.