Logowanie Rejestracja
Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na kilka dni w studio, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym.
100-lecie odzyskania niepodległości i przełomowe wydarzenia minionego wieku to temat wystawy zatytułowanej "Jesteśmy! Polska 1918-2018", którą już wkrótce można oglądać w PAN Bibliotece Gdańskiej.
Elizabeth Allen, Piotr Nadolski, Jan Rejnowicz, Marek Romanowski, Agnieszka Babicz, Marcin Bożek, Przemek Dyakowski i wielu innych świetnych muzyków zagrało podczas XX Tradycyjnych Zaduszek Jazzowych w Kościele oo. Franciszkanów w Gdyni.
Zgodnie z obietnicą szykujemy dla Was kolejny gorący wieczór! :) Już 16 listopada przeniesiemy się do Hiszpanii, a dokładniej do Andaluzjii, gdzie króluje flamenco, radość, muzyka, śpiew i pyszne jedzenie!
Historia gdańskiego przemysłu nierozerwalnie łączy się z budownictwem okrętowym. Powstała za czasów pruskich Stocznia Królewska, podobnie jak jej powojenna następczyni – Stocznia Gdańska, była największym zakładem przemysłowym w mieście.
Temat przemocy domowej nie stanowi prostego tematu do rozmowy. Pomimo wzrostu emancypacji kobiet w Polsce i powolnemu łamaniu tematów tabu, wciąż trudno nam rozmawiać o sprawach tak bolesnych jak przemoc, szczególnie wewnątrz rodziny.
Spektakl przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy.
Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na uroczyste obchody i rodzinne atrakcje. ️
Spotykamy się po II turze wyborów samorządowych - tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Wszystkie karty zostały już rozdane - już wiemy, czy miastem będzie rządził Paweł Adamowicz, czy Kacper Płażyński.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską, które odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godz. 18:00 w Gabinecie Szanghajskim (budynek Biblioteki Głównej, Targ Rakowy 5/6, I piętro).
Kiedy tylko świat skręca w bardziej mrocznym kierunku, za kilka miesięcy odbicia tych społecznych niepokojów pojawiają się na ekranach. Niemieccy filmowcy wciąż na nowo podejmują dialog z polityką i problematyką społeczną.
Zola Jesus na 4 koncertach w Polsce! Zola Jesus, a tak naprawdę Nika Roza Danilova, to amerykańska piosenkarka, której twórczość określana jest jako mroczna elektronika, gotycki pop, dark wave czy art pop.
Duet tworzą Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński (Hatti Vatti) – dwaj uznani polscy muzycy, których współpraca w roli kompozytorów układa się równie idealnie jak akustyczne i elektroniczne dźwięki ich kompozycji.
Dwanaście najlepszych prac wyłonionych w konkursie dla początkujących recenzentów filmowych "Młodzi o FPFF" jest już dostępnych w internecie. Można je przeczytać na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej.