mobile
REKLAMA

Zimą biegiem po zdrowie po plaży

W sobotę, 17 lutego sopocki MOSiR  po raz kolejny organizuje bieg po plaży. Hasło najbliższego wydarzenia to „Zimą po Zdrowie na 6 km”. Rozpoczęły się już zapisy. - Całość zakończy się biegiem marcowym, który wyłoni zwycięzców cyklu w ośmiu kategoriach wiekowych i w kategorii OPEN - informuje sopocki ratusz. 

mat.pras.
Zimą biegiem po zdrowie po plaży

Sopocka plaża zimą zachęca do aktywności. Wielu biegaczy uwielbia morską scenerię i wybiera właśnie plażę na swoje codzienne treningi. Dla nich i dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował cykl trzech biegów na różnych dystansach. Można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów. Jedynym wymogiem jest ukończone 16 lat.

Trasa została wytyczona po plaży na północ od sopockiego molo. Biegacze startują i kończą bieg na plaży. Na mecie, na każdego uczestnika będą czekały pamiątkowe medale i ciepłe napoje. 

Zasady rywalizacji

Bieg „Zimą po Zdrowie na 6 km” rozstrzygnie się w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Nie będzie podziału na kategorie wiekowe. W każdym z biegów uczestnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Obejmie ona wszystkich, którzy pobiegną przynajmniej w dwóch z trzech biegów. Na zwycięzców będą czekały statuetki i nagrody rzeczowe. 

16 marca 2024 r., po trzecim biegu kończącym cykl, zostaną wręczone statuetki i nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w ośmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn i w kategorii OPEN ‒ dla uczestników przynajmniej dwóch biegów z trzech.

Punkty w klasyfikacji generalnej będą naliczane wg zasady: zajęte miejsce to liczba uzyskanych punktów. Im mniej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. W przypadku równej liczby punktów wyższe miejsce zajmuje biegacz, który osiągnął wyższą lokatę na mecie ostatniego biegu. Nagrody w kategoriach wiekowych i w kat. OPEN nie dublują się. 

Kategorie wiekowe

  • 16-19 lat
  • 20-29 lat
  • 30-39 lat
  • 40-49 lat
  • 50-59 lat
  • 60-69 lat
  • 70-79 lat
  • 80 lat i powyżej

O przypisaniu do konkretnej kategorii decyduje wiek startującego w dniu biegu. Szczegóły są zawarte w regulaminie.

Zapisy i opłaty

Na bieg można zapisać się na platformie: elektronicznezapisy.pl:

Bramka do zapisów będzie otwarta do 15 lutego do godz. 22.00. Opłata startowa za każdy bieg wynosi 40 zł. Mieszkańcy Sopotu z Kartą Sopocką zapłacą 30 zł, a osoby, które w dniu biegu ukończyły 65 lat biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Od godziny 10.00 do 11.45 będzie działało Biuro Zawodów. Organizatorzy zapewniają na miejscu szatnię damską i męską, a także depozyt.

Organizatorami cyklu biegowego są MOSiR w Sopocie i North Event.

 

fot. MOSIr Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda