mobile

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015

Trwają zgłoszenia do trzeciej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W tym roku wyjątkowo zostanie on połączony z obchodami Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2015 oraz w jubileuszem stoczni jachtowej Delphia Yachts.  Finał Pucharu w Sopocie. 

TAGI
Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015

Uroczystości związane inauguracją sezonu żeglarskiego na Pomorzu rozpoczną się 29 maja o godzinie 18:00 na Nabrzeżu Młodych Żeglarzy w Gdyni, gdzie przy akompaniamencie muzyki nastąpi tradycyjne podniesienie flag. Następnie goście przeniosą się do Alei Żeglarstwa Polskiego, odsłonięta tam zostanie tablica poświęcona Wojciechowi Orszulokowi, pionierowi żeglarstwa polarnego w Polsce, pierwszemu prezesowi Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Po części oficjalnej rozpocznie się spotkanie żeglarskie połączone ze zwiedzaniem wystawy najsłynniejszych polskich trofeów żeglarskich w siedzibie PoZŻ. Gościem specjalnym otwarcia pomorskiego sezonu żeglarskiego będzie żaglowiec flagowy Polskiego Związku Żeglarskiego „Kapitan Głowacki”. 

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na rozpoczęcie sezonu, tym bardziej, że to dopiero początek atrakcji czekających na uczestników Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. 30 maja, podczas sobotniej imprezy, swój jubileusz – 25-lecie istnienia świętować będzie partner główny wydarzenia, Delphia Yachts. Firma została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce oraz jedną z największych stoczni w Europie Środkowo Wschodniej.

Jubileuszowa impreza odbędzie się na zakończenie drugiego dnia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w malowniczo położonej restauracji White Marlin w Sopocie.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda