mobile

Zdradziły go fałszywe tablice rejestracyjne

To miała być rutynowa kontrola poprawności zaparkowania aut w Gdańsku. Strażnicy miejscy na koła samochodów zaparkowanych za znakiem „zakaz zatrzymywania” zakładali blokady. Jedno z aut wzbudziło duże zainteresowanie strażników w związku z różnymi tablicami rejestracyjnymi

Redakcja
Zdradziły go fałszywe tablice rejestracyjne

Jak relacjonuje gdańska Straż Miejska podczas spisywania jednego z aut zauważyli, że ma ono założone tablice rejestracyjne z różnymi numerami. Taka sytuacja nieco zaskoczyła funkcjonariuszy, a ponieważ takie działanie jest przestępstwem, wezwali na miejsce patrol policji.

W międzyczasie na miejscu pojawił się kierujący. Podczas rozmowy ze strażnikami zachowywał się nerwowo. Nie potrafił też jednoznacznie wytłumaczyć, dlaczego jego samochód ma różne tablice, a każda z wersji, jakie przedstawiał brzmiała mało prawdopodobnie. Niedługo potem przyjechali policjanci i wylegitymowali 48-latka.

Funkcjonariusze z udziałem technika kryminalistyki przeprowadzili oględziny samochodu oraz zabezpieczyli jedną z tablic rejestracyjnych. Następnie mężczyzna został przewieziony do komisariatu, a po wykonaniu wstępnych czynności procesowych zwolniony. Aktualnie w tej sprawie policjanci prowadzą czynności w kierunku przestępstwa używania tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

fot. SM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda