mobile

Zapisz się na Biegowe Grand Prix!

W niedzielę, 23 czerwca, Biegowe Grand Prix zawita do dzielnicy Strzyża. Start i meta usytuowane będą na skwerze marszałka Józefa Piłsudskiego. Na startujących i kibicujących czeka festyn rodzinny z nagrodami i wieloma atrakcjami. Zapisy internetowe do środy, 19 czerwca, do godz. 23.59.

Informacja prasowa/ fot. pexels
TAGI
Zapisz się na Biegowe Grand Prix!

W programie zawodów: Bieg Brzdąca dla dzieci do lat 4, Bieg Malucha dla 5 - 6-latków, Dzieci Młodsze 7 - 9 lat, Dzieci Starsze 10 - 12 lat, Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska 13 - 16 lat. W Biegu Głównym na 5 km udział wziąć mogą osoby urodzone w 2002 roku i starsze.

Trasa biegu głównego to dwie pętle: start na skwerze marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie chodnikiem wzdłuż al. Wojska Polskiego do skweru gen. Stanisława Maczka, tam nawrót i powrót ścieżką rowerową wzdłuż al. Wojska Polskiego w kierunku centrum imprezy, następnie ulicą Karola Szymanowskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego, tam nawrót i drugą nitka jezdni na drugą pętlę lub metę.


Zapisy internatowe trwają do środy, 19 czerwca, do godz. 23.59 na stronie www.bieginadzielnicach.pl


Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego) za jeden etap wynosi 15 zł (pakiet basic) oraz 35 zł (pakiet z koszulką). Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet basic otrzymują bezpłatnie. Opłata wpisowa w dniu startu w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 30 zł (pakiet basic) oraz 50 zł (pakiet z koszulką).

- Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe są bezpłatne. Naszą ideą od początku organizowania Biegowego Grand Prix było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych - mówi Katarzyna Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Biuro zawodów otwarte będzie w dniu imprezy - w niedzielę, 23 czerwca - od godz. 8.30, pakiety startowe będą wydawane do 30 min przed biegiem głównym oraz do godz. 11:30 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal - elementem układanki, która utworzy medal całego cyklu.

Podczas imprezy każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, ćwicząc na nich, zapoznają się z różnymi konkurencjami lekkoatletycznymi. Stacje ruszają o godz. 10.30.

Rozgrzewkę dla dorosłych o godz. 11 poprowadzi Ireneusz Żak - trener personalnym, twórca projektu Pro Challenge, pasjonat zdrowego i aktywnego trybu życia. Ambasador Kampanii Kieruj bez procentów.

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody, Ortopedika, Calypso Zaspa - to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy. Dla najmłodszych Stadion Energa przygotował dmuchaną niespodziankę.

Nieodłącznym elementem cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego Fundacji.

Do wygrania różnorodne vouchery, karnety i wejściówki.

Źródło: gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda