„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Konstanty lepi wszystko”
Konstanty Tadeusz Wieczorkowski (ur. 2005 w Gdańsku) - Twórca bardzo młodego pokolenia pochodzący z Pruszcza Gdańskiego, który swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał w Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Od najmłodszych lat (chociaż niedawno rozpoczął 13 rok życia) jest zainteresowany tworzeniem form przestrzennych i na nich właśnie się skupia. Tworzy z materiałów ogólnodostępnych takich jak: modelina, plastelina, masy plastyczne, drewno, papier i klocki Lego. Tematem jego prac są najczęściej bohaterzy gier, w które grywa, a ponieważ zawsze był zainteresowany, jak mogą wyglądać w trzech wymiarach, postanowił je stworzyć samemu. Prace wyróżniają się intensywnymi kolorami i dbałością o szczegóły, dzięki którym widać indywidualne cechy bohaterów.
Ponieważ figurki są miniaturowe, ich fotograficzne powiększenia publikuję na profilu społecznościowym Konstanty Lepi Wszystko znajdującym się pod adresem facebook.com/kosteklepi
Pierwsza z poważniejszych prac Konstantego została wykorzystana w projekcie okładki płyty z muzyką grupy producenckiej Lud Hauza - Stopa Golema, specjalnie skomponowanej do dźwiękowego rytuału poetyckiego Barbary Piórkowskiej "Golem praktyczny. O stwarzaniu i niszczeniu w weekend. Show poetycki z dźwiękiem i obrazem". W grudniu 2016 roku, Konstanty został zaproszony do szkoły w Kirkjubæjarklaustur na dalekiej Islandii i przez dwa tygodnie prowadził warsztaty pod nazwą „Island Art Expedition - Konstanty Lepi Islandię". Organizatorami tej twórczej wyprawy była grupa Origonauts oraz Fundacja Pruszczanie.pl, zaś kuratorką Islandzkich warsztatów była Agnieszka Majka z międzynarodowej grupy projektantów Nclava.com. Warsztaty zakończyły się wystawą prac Konstantego wykonanymi w Polsce i na Islandii oraz zbiorowym wernisażem ich uczestników z Islandzkiej szkoły. Obecnie uczy się w szkole podstawowej ZS nr 4 w Pruszczu Gdańskim w klasie 6, a swoją pasję rozwija na warsztatach sztuk plastycznych Tworzywo w Pruszczu Gdańskim.